Кількість хворих на діабет у світі перевищила 800 мільйонів
Як повідомляє The Guardian, про це свідчать результати дослідження, опубліковані в журналі Lancet, передає Укрінформ.
Це дослідження є першим глобальним аналізом показників захворювання на діабет та його лікування. Науковці у співпраці з Всесвітньою організацією охорони здоров'я використали дані більш ніж 1000 досліджень у різних країнах, які охопили понад 140 мільйонів людей віком від 18 років.
Згідно з даними дослідження рівень захворюваності на діабет серед дорослих зріс у період 1990 - 2022 рр. удвічі – з приблизно 7% до 14%, причому найбільше зростання спостерігалося у країнах з низьким і середнім рівнем доходу.
Більш як половина випадків діабету зафіксована у чотирьох країнах - понад чверть (212 мільйонів) в Індії, 148 мільйонів у Китаї, 42 мільйони у США та 36 мільйонів у Пакистані.
У деяких країнах Тихоокеанського регіону, Карибського басейну, Близького Сходу та Північної Африки понад 25% дорослого населення хворіють на діабет, тоді як серед західних країн з високим рівнем доходу найвищі показники у США (12,5%) та Великій Британії (8,8%).
Діабет - це хронічне захворювання, яке виникає, коли підшлункова залоза не виробляє достатньо (або взагалі не виробляє) інсуліну або організм не може ефективно його використовувати. Понад 95% хворих мають діабет 2 типу, якому можна запобігти. Найпоширеніші причини його виникнення - надмірна вага, нездорове харчування та недостатня фізична активність, а також генетичні фактори.
Як повідомляв Укрінформ, 14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. За даними МОЗ, в Україні діагноз «цукровий діабет» встановлено 1,2 млн осіб, але реальна цифра може бути більшою.
Фото: Public domen