Пісторіус вважає, що Шольц правильно зателефонував Путіну
Про це він заявив в ефірі телеканалу ARD у неділю ввечері, передає Укрінформ.
«Я вважаю, що було правильним зателефонувати йому (Путіну – ред.) та заявити про те, чого ми насправді очікуємо», - зазначив Пісторіус.
Водночас він визнав, що не минуло й 48 годин після цієї розмови, як Путін «показав власну думку про мирні переговори або припинення вогню».
Пісторіус зауважив, що атака на цивільну інфраструктуру в неділю за своєю жорстокістю та масштабністю була такою, яких уже давно не було. Він назвав це доказом для лівого «Блоку Сари Вагенкнехт» і правої «Альтернативі для Німеччини» про те, що «на даний момент немає мови про мир із Путіним, але треба продовжувати намагатися це робити і в той же час підтримувати Україну».
Він відкинув припущення, що канцлер зробив дзвінок через критику, що Берлін недостатньо робить на дипломатичному напрямку заради завершення війни в Україні. Телефонна розмова свідчить про постійні зусилля, яких докладає Німеччина для завершення війни, але з «іншого боку, від Путіна в Москві», такої готовності немає, додав Пісторіус.
На зауваження модераторки про те, що Президент України Володимир Зеленський дорікнув Шольцу, що він виводить Путіна із міжнародної ізоляції, Пісторіус зауважив, що «Путін присутній на міжнародній трибуні», маючи на увазі, зокрема, його виступ в Сочі наприкінці жовтня, де очільник РФ викладав своє бачення мироустрою.
Водночас глава Міноборони ФРН підкреслив, що переговорів про Україну за її спиною бути не може.
Пісторіус погоджується, що переговори із Росією Україна має вести з позиції сильного, тобто, маючи на своєму боці Захід. Всі домовленості «мають бути забезпечені», адже покладатися на слова Путіна та його підпис, як показала історія, не можна. При цьому політик не уточнив, які саме можна надати в цьому випадку безпекові гарантії.
Відповідаючи на запитання про ракети Taurus, Пісторіус заявив, що ці ракети не змінили би ситуацію на полі бою, але додав, що «є речі, про які не можна говорити в публічному просторі».
Глава Бундесверу також визнав, що в разі зменшення підтримки США, Європа не зможе повністю компенсувати обсяги допомоги Україні, які надавав Вашингтон.
Нагадаємо, канцлер ФРН телефонував Путіну у п’ятницю, що викликало критику багатьох політиків як в Україні, так і за кордоном, у тому числі серед партнерів і союзників по НАТО.