Біля станції «Академік Вернадський» українські вчені нарахували майже 4000 пінгвінів

Біля станції «Академік Вернадський» українські вчені нарахували майже 4000 пінгвінів

Фото
Укрінформ
На острові Галіндез, в районі станції "Академік Вернадський", українські вчені нарахували майже чотири тисячі пінгвінів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр у Фейсбуці.

"На нашому острові Галіндез біолог 29-ї УАЕ Світозар Давиденко нині нарахував майже 4 тисячі цих птахів. Більшість – субантарктичні пінгвіни, які щороку дедалі більше захоплюють околиці станції. У близько 900 гніздах уже є яйця, переважно – по два. Висиджує їх пара батьків по черзі: поки хтось ходить годуватися в океан, інший залишається на гнізді. Потім вони міняються", - ідеться у повідомленні.

У центрі нагадали, що субантарктичні пінгвіни виводять потомство у гніздах з камінців. На лапах яйця вигрівають інші види – королівські та імператорські. Однак їхні представники не живуть у районі станції “Академік Вернадський”, а лише дуже зрідка заходять в гості.

Період визрівання яєць – приблизно 34-36 днів. Оскільки перші яйця почали з'являтися на початку листопада, то пташенята почнуть вилуплюватися до середини грудня.

Читайте також: Українські дослідники випустили енциклопедію про Антарктику

Українські вчені проводять спостереження за пінгвінами та іншими птахами в контексті зміни клімату. Міграція субантарктичних пінгвінів за останні 20 років є одним із беззаперечних доказів потепління в Антарктиці.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві у Центральній бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка для дітей проходить благодійна авторська фотовиставка “Кольори білого континенту”, яка ілюструє тваринний світ і пейзажі Антарктики.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-