Залучення солдатів КНДР до війни є викликом безпеці далеко за межами України - Блінкен
Про це заявив у вівторок на пресконференції в Італії після міністерської зустрічі G7 держсекретар США Ентоні Блінкен, передає власний кореспондент Укрінформу.
«Це питання, яке викликає серйозні занепокоєння у всіх членів G7 в плані того, що це означає для України та безпеки європейських кордонів, а також того, які наслідки це матиме для Індо-Тихоокеанського регіону»,- підкреслив глава американської дипломатії в контексті залучення Росією військ КНДР.
Він підкреслив, що питання безпеки Євроатлантичного співтовариства та країн Індо-Тихоокеанського регіону зараз практично поєдналися. Блінкен пояснив, що відносини між Росією й КНДР є «двостороннім рухом», коли обидві сторони взаємодіють на користь іншої.
«Ми бачимо, що зараз робить Північна Корея для Росії, коли надсилає війська в Україну, але ми також уважно стежимо за тим, що Росія робить та може зробити для КНДР, включно з потенційним посиленням її ракетного та ядерного потенціалу»,- наголосив держсекретар США.
У цьому зв’язку він, зокрема, підкреслив, що країни G7 підтвердили наміри непохитної підтримки України до кінця 2025 року та ефективно розподілили між собою цей тягар. Водночас Сполучені Штати, за його словами, продовжують нарощувати допомогу у сфері безпеки.
Крім того, США оголосили про введення санкцій проти Газпрому, а країни-партнери по G7 виділили понад $2 мільярди на відновлення енергетичного сектору України, нагадав Блінкен. За його словами, донори формату G7 Plus також підтримують ремонт пошкоджених електростанцій.
«Наразі 27 країн підписали з Україною двосторонні угоди про безпеку, щоб допомогти забезпечити її можливості зі стримування та обороноздатність впродовж наступного десятиліття»,- додав глава Держдепартаменту США.
Як повідомляв Укрінформ, у вівторок міністри закордонних справ «Групи семи» висловили підтримку Україні та засудили «безвідповідальну та загрозливу ядерну риторику» Росії.