Путін намагається приховати економічні проблеми Росії, маніпулюючи фактами - ISW

Путін намагається приховати економічні проблеми Росії, маніпулюючи фактами - ISW

Укрінформ
Російський диктатор Володимир Путін продовжує неправдиво позиціонувати російську економіку як сильну і стабільну, перекладаючи відповідальність за економічні проблеми на інших та маніпулюючи фактами.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Як зазначають аналітики, Путін схарактеризував російську економіку як «стабільну і надійну», але визнав, що рівень інфляції досяг 9,2-9,3 %, і звинуватив у всьому роботу Центрального банку.

«Путін натякнув, що російський Центральний банк неправильно врегулював процентні ставки, і зазначив, що економічна політика російського уряду має «деякі недоліки», ймовірно, в спробі перекласти провину за зростання процентних ставок та інфляції на іншого чиновника», - йдеться у звіті.

Як зазначається у звіті, російський Центральний банк нещодавно оголосив, що очікує зростання ВВП Росії на 0,5-1,5% у 2025 році. Відсоткова ставка у Росії становить 21%, і російські чиновники припускають, що вона зросте до 23% після засідання Центробанку 20 грудня.

Путін заявив, що Росія є сильною державою, яка за останні два-три роки повномасштабного вторгнення в Україну стала тільки сильнішою і незалежнішою.

«Путін стверджував, що Росія здатна «впевнено стояти на власних ногах» з точки зору своєї економіки, і зазначив, що країна залишається одним з головних світових експортерів продовольства, забувши при цьому згадати про продовження незаконного експорту Росією вкраденого зерна з тимчасово окупованої території України», - додають аналітики.

Читайте також: Невичерпним у Путіна залишається тільки пропагандистський потенціал - німецький парламентарій

Вони вважають, що таким чином Путін намагається відволікти росіян від економічних та інших наслідків війни в Україні, не бажаючи визнавати вплив західних санкцій, які тиснуть на російську економіку.

Як повідомляв Укрінформ, журнал The Economist повідомив 19 грудня, що українська економіка досі на чверть менша, ніж у 2021 році, проте вперше від початку повномасштабного вторгнення Росії здоровіша, ніж російська, за деякими ключовими показниками.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-