Кити можуть жити понад 130 років

Кити можуть жити понад 130 років

Дослідження
Укрінформ
Тривалість життя південних гладких китів значно перевищує сто років, тоді як 10% ссавців можуть жити понад 130 років.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Science Alert.

Згідно із новим дослідженням, опублікованим у журналі Science Advances, деякі з цих китів можуть доживати до 150 років. Ці висновки майже удвічі перевищують попередні оцінки тривалості життя тварин у 70-80 років.

Водночас вважається, що північноатлантичні гладкі кити мають максимальну тривалість життя близько 70 років. Однак вчені виявили, що сьогодні середня тривалість життя цього виду, який знаходиться під загрозою зникнення, становить лише 22 роки, вони рідко живуть понад 50 років.

Зазначається, що ці два види китів дуже тісно пов’язані між собою, хоча 25 років тому їх вважали одним видом. Через це вчені очікують, що вони матимуть однакову тривалість життя. Дослідники пов’язують таку різницю у тривалості життя північноатлантичних китів із діяльністю людини: ссавці переважно помирають від заплутування у рибальському спорядженні та зіткнення із кораблями.

Представлені у дослідженні оцінки віку китів були зроблені вченими за допомогою використання фото ідентифікації окремих самок китів протягом кількох десятиліть.

Читайте також: Поблизу української антарктичної станції з'явився «поліцейський» пінгвін

Двадцять п’ять років тому вчені довели, що гренландські кити можуть жити до 200 і навіть більше років, хоча раніше вважалося, що максимальна тривалість життя цього виду становить близько 80 років. Однак нове дослідження свідчить, що інші види китів також мають потенційно надзвичайно довге життя.

Як повідомляв Укрінформ, останні дослідження вчених виявили, що рифи на півночі Великого Бар'єрного рифу зазнали суттєвих втрат коралового покриву після літа екстремальної спеки, двох циклонів і великих повеней.

Фото: Els Vermeulen

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-