Зурабішвілі покидає президентську резиденцію
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Эхо Кавказа.
«Шість років тому я прийняла присягу на Конституції, але ще більше – у вірності країні і вам. Тому я сьогодні тут, і ця лояльність не зміниться за жодних обставин – чи я знаходжусь у палаці, чи поза ним. Я вийду звідси з вами і залишусь з вами. Із собою я забираю легітимність, прапор і вашу довіру», – сказала Зурабішвілі у зверненні до громадян, які зібралися біля палацу Орбеліані.
Вона назвала інавгурацію нового президента Михаїла Кавелашвілі «пародією» і закликала громадян та опозиційні політичні сили бути готовими до позачергових парламентських виборів.
«Я буду працювати над створенням умов для виборів разом з усіма, хто долучений до цієї справи, щоб дуже скоро, за кілька днів, ми змогли скласти документ разом із запитом на вибори», – заявила вона.
Завершивши виступ, Зурабішвілі вийшла до прихильників та опозиційно налаштованих громадянам, які зібралися біля президентської резиденції.
Тим часом у будівлі парламенту відбулась церемонія інавгурації Кавелашвілі, нового президента Грузії, якого не визнають Зурабішвілі, опозиція та велика частина міжнародних партнерів країни.
Кавелашвілі склав президентську присягу, передбачену Конституцією Грузії. Після цього він звернувся до присутніх. Церемонія, на якій був присутній засновник і почесний голова партії «Грузинська мрія» Бідзіна Іванішвілі, тривала близько пів години.
Як повідомляв Укрінформ, 28 листопада прем'єр-міністр Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС та від фінансової допомоги Євросоюзу до 2028 року.
Така позиція влади викликала обурення у суспільстві, у Тбілісі та в інших містах країни розпочалися масові протести. Спецзагони поліції розганяють учасників демонстрацій з використанням водометів та сльозогінного газу, десятки людей, включно з активістами та представниками ЗМІ, були затримані та побиті поліцією.
США запровадили санкції проти 20 грузинських посадовців, включаючи міністрів і депутатів, через підрив демократії. Окремі європейські країни, зокрема Україна, також запровадили обмежувальні заходи проти ряду грузинських політиків.
Шостим президентом Грузії 14 грудня обрали висуванця від правлячої партії «Грузинська мрія», ексдепутата парламенту Михеїла Кавелашвілі. Він був єдиним кандидатом і отримав 224 із 225 голосів присутніх членів колегії виборців. Опозиція у процесі не брала участі.
Прем'єр Грузії Кобахідзе пригрозив в'язницею Зурабішвілі, якщо вона не залишить резиденцію після інавгурації її наступника 29 грудня.