Балтійське море має стати зоною посиленого військового контролю - Туск
Про це заявив глава польського уряду Дональд Туск на засіданні Ради міністрів РП, передає кореспондент Укрінформу.
Прем’єр-міністр Польщі висловив переконання, що 2025-й буде роком «позитивного прориву», зокрема у зв’язку з початком Польського головування в ЄС, яке «значною мірою буде присвячене європейській безпеці».
Туск зауважив, що після чергової надзвичайної події у Балтійському морі, пов’язаної з пошкодженням телекомунікаційних кабелів, він обговорював цю тему з генеральним секретарем НАТО та прем’єр-міністрами Естонії та Фінляндії.
«Після інцидентів у Балтійському морі, після дивних подій з російськими і китайськими кораблями, після розриву підводних кабелів у Балтійському морі, що дуже занепокоїло усі країни Балтійського регіону, ми запропонували, аби Балтійське море стало сферою посиленого військового контролю НАТО і країн регіону на зразок захисту повітряного простору», - підкреслив очільник польського уряду.
Він зауважив, що під час розмови з генсеком НАТО Марком Рютте «отримав сигнал» для початку роботи над проєктом посиленого військового контролю заради безпеки Балтійського моря.
Як повідомлялося, 25 грудня компанія Fingrid, що управляє фінськими електромережами, заявила про відсутність електричного струму через несправність підводного кабелю Estlink 2, який з’єднує Фінляндію та Естонію.
Берегова охорона Фінляндії затримала танкер з російською нафтою Eagle S, зареєстрованого на Островах Кука, за підозрою в пошкодженні цього електричного кабелю, а також чотирьох інтернет-ліній.
За даними компанії MarineTraffic, яка відстежує рух суден, нафтовий танкер Eagle S Panamax проходив у Фінській затоці поблизу зони, де пролягає кабель, зранку в середу, що збігається з часом пошкодження інфраструктури. Розслідування інциденту триває.