У Південній Кореї антикорупційний орган звернувся до поліції для арешту відстороненого президента
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Державне агентство боротьби з корупцією Республіки Корея (CIO) надіслало до поліції повідомлення із проханням взяти на себе виконання ордера на арешт Юн Сок Йоля, йдеться у заяві відомства для журналістів.
Представник поліції повідомив Reuters, що вони розглядають отриманий від CIO запит.
Цей крок був зроблений на тлі розчарування критиків Юн Сок Йоля, які звинувачують антикорупційне агентство у тому, що воно не змогло здійснити арешт політика. Термін дії ордера на його арешт сплив опівночі за місцевим часом у понеділок.
Представник CIO сказав, що у понеділок відомство планує звернутися до суду із проханням про продовження терміну дії ордера на арешт.
Адвокати відстороненого президента стверджують, що антикорупційне агентство, яке веде його кримінальну справу, не має повноважень за законодавством Південної Кореї розслідувати будь-які справи, пов’язані зі звинуваченнями у вчиненні заколоту.
CIO – незалежне агентство, створене у Південній Кореї у січні 2021 року для проведення розслідувань щодо високопосадовців, зокрема президента та членів його родини. Однак воно не має повноважень притягати президента до кримінальної відповідальності.
Натомість за законом СІО зобов’язане передати справу до прокуратури для вжиття будь-яких заходів, включно з обвинувальним актом, після завершення допиту.
Нагадаємо, 3 січня слідчі Державного агентства боротьби з корупцією Республіки Корея (CIO) призупинили виконання ордера на арешт відстороненого президента Юн Сок Йоля після п'ятигодинного протистояння із його охороною в резиденції.
Юн грудня втретє не з’явився на допит у справі щодо оголошення в країні воєнного стану. Після цього суд видав офіційний ордер на його затримання.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня 2024 року оголосив про запровадження воєнного стану. Рішення було ухвалено після того, як опозиційна Демократична партія у парламентському Комітеті з питань бюджету швидко схвалила скорочений проєкт бюджету та подала постанови про імпічмент керівника Рахункової палати та головного прокурора.
Пізніше Юн скасував надзвичайний воєнний стан.
Були звільнені і затримані кілька високопосадовців та силовиків, яких підозрюють у державному перевороті.
Прокуратура порушила кримінальну справу проти Юна через звинувачення у державній зраді.
14 грудня Національна асамблея Південної Кореї (парламент) проголосувала за імпічмент президента Юна.
Фото: Getty Images