США звільнили з Гуантанамо 11 єменських в'язнів
Про це повідомляє The New York Times, передає Укрінформ.
Пентагон провів таємну операцію рано вранці в понеділок, за кілька днів до того, як найвідоміший в'язень Гуантанамо Халід Шейх Мохаммед мав визнати себе винним у підготовці терактів 11 вересня 2001 року, в результаті яких загинуло майже 3000 людей, в обмін на довічне ув'язнення замість смертної кари.
Передача готувалася близько трьох років. Початковий план провести передачу в жовтні 2023 року був зірваний через протидію Конгресу.
Серед 11 звільнених - Моат аль-Альві, який привернув увагу у світі мистецтва завдяки створенню моделей човнів з предметів, знайдених у в'язниці Гуантанамо, і Хассан бін Атташ, молодший брат одного з обвинувачених у справі про теракт 11 вересня.
В’язнів з Ємену відправили саме до Оману, бо згідно з американськими законами, не можна відправляти в'язнів Гуантанамо до Ємену, оскільки країна, охоплена громадянською війною, вважається надто нестабільною для моніторингу та реабілітації репатріантів. Сполучені Штати також просили приймаючі країни не дозволяти колишнім в'язням Гуантанамо виїжджати за кордон щонайменше протягом двох років.
Наразі у тюрмі залишається 15 в’язнів.
Після вступу на посаду президента Джо Байдена, у в'язниці перебувало 40 ув'язнених, і він відновив зусилля адміністрації Барака Обами, спрямовані на її закриття.
Як повідомляв Укрінформ, в’язницю у Гуантанамо створили у 2002 році. У ній утримують злочинців, яких влада США обвинувачує у тероризмі.
У січні 2009 році тодішній президент США Барак Обама підписав указ про закриття в'язниці, однак Конгрес заблокував це рішення. Наступний президент Дональд Трамп відмовився закривати в'язницю в Гуантанамо і виступив на підтримку практики затримання терористів за кордоном.
У лютому 2021 тодішня речниця Білого дому Дженіфер Псакі підтвердила, що адміністрація президента США Джо Байдена прагне закриття спеціальної в'язниці на військовій базі Гуантанамо на Кубі.
Фото: Doug Mills/The New York Times