В’єтнам підписав угоду з «Росатомом» про АЕС та ядерні технології

В’єтнам підписав угоду з «Росатомом» про АЕС та ядерні технології

Укрінформ
В'єтнам і Росія підписали у вівторок угоду про розширення співпраці в галузі ядерної енергетики під час дводенного візиту російського прем'єр-міністра Михайла Мішустіна до Ханоя.

Про це повідомляє АР, передає Укрінформ.

Угоду було підписано між російською державною ядерною енергетичною компанією «Росатом» та в'єтнамською державною енергетичною компанією EVN.

Відео дня

Мішустін також провів двосторонні переговори зі своїм колегою Фам Мінь Чінем і зустрівся з головою Комуністичної партії В'єтнаму То Ламом і головою Національних зборів В'єтнаму Тран Тхань Маном. За словами Мішустіна, «В'єтнам є важливим партнером Росії в Південно-Східній Азії», і дві країни планують обговорити «комплексний план співпраці між Росією і В'єтнамом, розрахований до 2030 року».

У середу він зустрінеться з президентом В'єтнаму Луонг Куонгом.

Читайте також: В’єтнам затримав і видав Білорусі колишнього добровольця полку Калиновського

Олексій Ліхачов, генеральний директор «Росатома», прибув до Ханоя ще в понеділок. Він заявив, що компанія готова допомогти В'єтнаму в будівництві атомних електростанцій і центрів, а також поділитися і локалізувати російські ядерні технології, повідомляють в'єтнамські державні ЗМІ.

Видання зазначає, що Росія, яка намагається зміцнити зв'язки в Азії, щоб компенсувати зростаючу міжнародну ізоляцію через війну в Україні, також погодилася передати науково-дослідне судно для морських досліджень.

Читайте також: У В’єтнамі обрали президентом військового генерала

Двосторонній товарообіг між Росією та В'єтнамом у 2023 році становив лише 3,6 мільярда доларів, порівняно зі 171 мільярдом доларів з Китаєм та 111 мільярдами доларів з США. І хоча з початку 2000-х років на Росію припадало 80% в'єтнамського експорту озброєнь, з роками ця частка зменшувалася через спроби В'єтнаму розширити свої поставки.

В'єтнам намагається відновити розвиток ядерної енергетики в країні, після того, як у 2016 році було відкладено будівництво двох атомних електростанцій через збільшення витрат і занепокоєння щодо безпеки, прагне стати енергонезалежним і досягти своєї мети щодо скорочення викидів парникових газів до 2050 року.

Російський диктатор Володимир Путін відвідав Ханой у червні минулого року і погодився працювати над дорожньою картою для ядерного науково-технологічного центру у В'єтнамі.

Як повідомляв Укрінформ, Володимир Путін напередодні приїзду до Вєтнаму подякував цій азійській країні за «збалансовану» позицію щодо війни в Україні та підтримку «прагматичного» шляху її врегулювання.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: