Президента Південної Кореї затримали у справі про спробу держперевороту

Президента Південної Кореї затримали у справі про спробу держперевороту

Укрінформ
Південнокорейські слідчі у середу вранці затримали президента Юн Сок Йоля у справі про спробу державного перевороту у зв’язку з оголошення ним воєнного стану 3 грудня минулого року.

Про це з посиланням на правоохоронців повідомляє Yonhap, передає Укрінформ.

«О 10:33 за місцевим часом ордер на арешт президента Юн Сок Йоля було виконано», - ідеться в повідомленні.

Затримання відбулося в резиденції глави держави, де Юн останніми днями перебував під захистом охорони, що не дозволяла слідчим виконати ордер на арешт.

Місцеві телеканали показали в прямому ефірі колону автомобілів, у якій перевозили Юна. Вона виїхала з комплексу президентської резиденції в центрі Сеула і попрямувала на південь до офісу Управління антикорупційних розслідувань щодо високопосадовців.

Приблизно за 40 хвилин колона прибула на місце. Юн зайшов до офісу, де його вперше допитають у справі за підозрою в причетності до спроби організації держперевороту.

Читайте також: Суд Південної Кореї продовжив дію ордера на арешт президента Юна

Зазначається, що слідчі можуть звернутись до суду по ордер на арешт президента впродовж наступних 48 годин.

Правоохоронці розповіли, що арешт відбувся після багатогодинних переговорів між слідчими та стороною Юна в його резиденції. Вони вважали малоймовірною добровільну явку президента на допит, тому були налаштовані виконати ордер на його затримання.

Щоб увійти до резиденції глави держави слідчі скористалися драбинами, бо охоронці заблокували в’їзд на територію комплексу, встановивши барикаду з транспортних засобів. Крім того, вхід блокувала група парламентарів від владної партії «Сила народу» та адвокати Юна.

Читайте також: Президент Південної Кореї не піде до суду через побоювання за власну безпеку - адвокат

Поліція Сеула направила близько 3 тисяч співробітників для забезпечення порядку біля президентської резиденції та запобігання сутичкам між слідчими і прихильниками Юна.

У відеозверненні, оприлюдненому перед від’їздом на допит, глава держави заявив, що вирішив зробити це добровільно, аби уникнути трагічних інцидентів. Він підкреслив, що залишається переконаним у правильності своїх рішень.

«Хоч я продовжую вважати це розслідування незаконним, я вирішив погодитися прибути до Управління антикорупційних розслідувань, щоб запобігти насильству і жахливому кровопролиттю», - сказав Юн.

Читайте також: У Сеулі мітингують прибічники і противники арешту відстороненого президента

Це затримання стало першим в історії Південної Кореї арештом чинного президента, оскільки до рішення Конституційного суду про законність імпічменту Юн залишається главою держави, хоча його повноваження і призупинені. Водночас закон дозволяє кримінальне переслідування чинного президента у справі про заколот та державну зраду.

Як повідомляв Укрінформ, перше засідання Конституційного суду Південної Кореї у справі про імпічмент Юн Сок Йоля у вівторок, 14 січня, не відбулося через його відсутність і завершилось за чотири хвилини.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: