Для припинення війни в Україні всі сторони мають піти на поступки - кандидат на посаду держсекретаря США
Про це він заявив у середу під час слухань у Сенаті США щодо затвердження його на головній посаді в Держдепартаменті США, передає власний кореспондент Укрінформу.
«Руйнування, яких зазнає Україна, є надзвичайними. Для того, щоб її відбудувати, знадобиться ціле покоління», - зазначив Рубіо.
Він підкреслив, що українська інфраструктура, в тому числі, енергетична, продовжує зазнавати ударів з боку РФ. На її відновлення підуть наступні десятиліття. Крім того, за його словами, мільйони українців вже живуть поза межами країни, і невідомо, скільки з них повернеться назад.
«Отже, це важливий конфлікт, і я думаю, що офіційною позицією Сполучених Штатів має бути те, що цій війні потрібно покласти край», - наголосив кандидат-республіканець.
У цьому зв’язку Рубіо визнав, що його позиція має розбіжності з підходом адміністрації Байдена, яка, за його словами, «ніколи не визначала, якою була кінцева мета конфлікту». Через це він розкритикував попередні фінансові вливання США, заявивши, що невідомо, на що вони йшли.
«Правда полягає в тому, що в цьому конфлікті Росія не може захопити всю Україну. Українці дуже відважні й завзято воюють, а країна надто велика, тож цього не станеться»,- зазначив кандидат на посаду держсекретаря США.
За його словами, також «нереалістично вважати» що незалежно від того, наскільки Росія є некомпетентною, і скільки би втрат вона не понесла, «Україна не зможе відкинути ці сили назад, туди, де вони були перед вторгненням».
У цьому зв’язку Рубіо звернув увагу на динаміку та масштаби бойових дій та підкреслив, що проблема України полягає не в тому, що в неї закінчуються гроші, а в тому, що вичерпуються люди. При цьому він додав, що політика Путіна є неприйнятною.
Рубіо також виклав своє бачення «генерального плану» щодо завершення війни, назвавши це нелегким завданням, яке потребуватиме рішучої дипломатії та починатиметься з домовленостей про припинення вогню. Однак, за його словами, потрібно бути реалістами.
«Доведеться піти на поступки як Російській Федерації, але також і українцям, і Сполученим Штатам. Крім того, важливо, щоби був певний баланс з обох сторін»,- зазначив Рубіо.
Він продовжив, що мета Путіна – мати максимальний важіль, аби нав’язати Україні нейтралітет, використати паузу, переозброїтися та повернутися через чотири-п’ять років. Але, зазначив він, «це не той результат, який, я думаю, будь-хто із нас підтримав би».
Рубіо також підкреслив, що й українці мають свої важелі, але їм все ж «доведеться піти на поступки», щоб досягти угоди про мир.
«Це буде дуже важко, це буде нелегко. Конфлікти такого характеру, які мають історичне підґрунтя, вимагатимуть багато жорсткої дипломатії та важкої роботи. Але це те, що має статися, і цей конфлікт має припинитися»,- наголосив кандидат на головну посаду в Держдепартаменті США.
У відповідь на запитання щодо України від сенатора-демократа Джеффа Мерклі, Рубіо уточнив, що наразі існують важелі для впливу на переговори за межами військових можливостей.
«Ми маємо значну кількість санкцій проти РФ, які надалі зростають та розширюються, у тому числі, з боку інших країн. І це має бути частиною цих перемовин з точки зору досягнення мирного врегулювання», - зауважив кандидат-республіканець.
Крім того, за його словами, постає питання довгострокової безпеки та стабільності України, навіть якщо конфлікт закінчиться.
«Україна має бути здатною захистити себе. І це те, про що я говорив ще в 2014 році, коли Сполучені Штати під час адміністрації Обами вирішили не надавати можливостей зброї»,- зауважив Рубіо.
Як повідомляв Укрінформ, обраний президент США Дональд Трамп номінував сенатора-республіканця Марко Рубіо на посаду державного секретаря в його адміністрації, яка набуде повноважень 20 січня після інавгурації.
Фото: Getty Images