
США припиняють фінансування програм боротьби з поліомієлітом, ВІЛ, малярією в усьому світі
Про це повідомляє The New York Times, передає Укрінформ.
Починаючи з другої половини дня середи Державний департамент США розіслав електронні листи організаціям USAID по всьому світу і повідомив про припинення фінансування.
Серед припинених проєктів - програми лікування ВІЛ-інфекції, основні програми боротьби з малярією в африканських країнах, глобальні зусилля з ліквідації поліомієліту та щодо боротьби з недоїданням.
Зокрема, скасовано грант ЮНІСЕФ на програму імунізації від поліомієліту в розмірі 131 млн дол., який оплачував вакцини для мільйонів дітей. Також скасовано контракт на 90 млн дол. з компанією Chemonics на постачання сіток, тестів на малярію та лікування, який мав би захистити 53 мільйони людей.
Серед скасованих - проєкт FHI 360 в Ємені з допомоги дітям, які голодують, всі операційні витрати та 10% бюджету на ліки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, основний канал постачання протитуберкульозних препаратів ВООЗ, який забезпечував лікування майже трьох мільйонів людей, проєкти з лікування ВІЛ-інфекції Фонду Елізабет Глейзер, які надавали ліки 350 000 людей в Лесото, Танзанії та Есватіні.
Також скасовані проєкти з допомоги лікування лихоманки Ебола в Уганді, фінансування притулків для жертв зґвалтувань та домашнього насильства у Південній Африці, проєкт у ДР Конго із забезпечення питною водою тощо.
Скасовано фінансування агентства ООН UNAIDS, яке допомагало країнам у покращенні лікування ВІЛ-інфекції.
«Люди будуть помирати,.. але ми ніколи не дізнаємося про це, тому що навіть програми з підрахунку померлих скорочені», - сказала виконавчий директор Африканського центру досліджень у галузі народонаселення та охорони здоров'я Кетрін Кіобутунгі.
Як повідомляв Укрінформ, 20 січня президент США Дональд Трамп підписав указ про призупинення на 90 днів усіх програм зовнішньої допомоги до проведення перевірок, щоб визначити, чи відповідають вони його політичним цілям.
24 січня держсекретар США Марко Рубіо розпорядився «припинити роботу» щодо всієї іноземної допомоги. Виняток він зробив для екстреної продовольчої допомоги, що може стосуватися, зокрема, сектору Гази та Судану.