
Телескоп James Webb уперше показав полярні сяйва на Нептуні
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Yahoo.
Згідно з дослідженням, опублікованим 26 березня в журналі Nature, телескоп зафіксував інфрачервоні полярні сяйва, які створюють екзотичні молекули, відомі як тригідрогенні катіони.
Вчені ідентифікували полярні сяйва на Юпітері, Сатурні та Урані понад 30 років тому, але про полярні сяйва Нептуна дотепер не було відомо.

Зазначається, що на відміну від полярних сяйв на Землі, які виникають у крайніх північних і південних широтах поблизу Північного та Південного полюсів нашої планети, полярні сяйва Нептуна помічені поблизу середніх широт планети.
Це тому, що магнітне поле Нептуна нахилене на 47 градусів від його осі обертання, тому магнітні полюси планети знаходяться між географічними полюсами та екватором — приблизно там, де на Землі була б розташована Південна Америка.
І на відміну від Північного сяйва на Землі, полярні сяйва на Нептуні не видимі неозброєним оком.
«Виявилося, що фактично задокументувати полярні сяйва на Нептуні було можливо лише за допомогою чутливості James Webb в ближньому інфрачервоному випромінюванні. Було так приголомшливо побачити полярні сяйва, але їхня деталізація та чіткість мене справді шокували», — поділився своєю думкою планетолог з Нортумбрійського університету у Великій Британії Генрік Мелін.
Як повідомляв Укрінформ, міжнародна група астрономів заявила, що космічний телескоп James Webb від NASA/ESA/CSA успішно зробив свої перші прямі зображення вуглекислого газу на планеті за межами нашої Сонячної системи.
Фото: NASA, ESA, CSA, STScI, Heidi Hammel (AURA), Henrik Melin (Northumbria University), Leigh Fletcher (University of Leicester), Stefanie Milam (NASA-GSFC)