
Не варто надто серйозно сприймати «божевільні» заяви Путіна та РФ - Рютте
Про це сьогодні у Брюсселі під час пресконференції напередодні зустрічі міністрів закордонних справ країн Альянсу заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте.
Саме так він відповів на запитання кореспондента Укрінформу про реакцію НАТО на відмову Кремля від пропозицій США щодо припинення вогню в Україні, та на висунуті Росією додаткові умови щодо усунення «головних причин» цієї війни, включаючи відведення сил НАТО за кордони до 1997 року.
«Ви можете почути багато божевільних речей від Путіна й від Росії, включаючи їхні вимоги навколо мирної угоди або чогось іншого. Я б не сприймав цього надто серйозно. Безумовно, ми маємо за цим дивитися і реагувати на це, але це також про те, як ми намагаємося вести переговори. Я вітаю зусилля президента Трампа за руйнування цього глухого кута. Дискусії тривають, щоб досягти цього початкового припинення вогню на 30 діб щодо енергетичної інфраструктури та на Чорному морі. Безумовно, ми сподіваємося на більше, і знаємо, що американська адміністрація працює вдень і вночі, щоб зробити це». – сказав керівник НАТО.
Він підкреслив, що для європейських союзників є важливим, що такі країни як, зокрема, Франція і Велика Британія, вже думають, як ситуація складатиметься вже після цього припинення вогню. Рютте зауважив, що поширювати у медіа посилання на Путіна не є надто корисним, особливо коли Америка намагається досягти мирної угоди, оскільки з Росії можна почути багато «дивних речей».
«Найкращим шляхом для завершення війни був би вихід росіян з України, - і тоді війна завершиться. Але, ймовірно, цього не трапиться скоро. Тож це добре, що американці розпочали цей процес… Коли буде досягнута справжня угода, і коли буде досягнуто справжнє припинення вогню, для росіян має бути зрозумілим, що вони не зможуть зробити цього знову. І що вони повинні зупинитися» - наголосив Рютте.
Як вже повідомлялося, завтра у Брюсселі розпочнеться дводенна зустріч міністрів оборони країн НАТО. Головними питаннями, які розглядатимуть урядовці країн Альянсу, будуть підвищення його оборонних спроможностей та нарощування допомоги для України. В рамках заходу відбудеться зустріч Ради Україна-НАТО за участі міністра закордонних справ України Андрія Сибіги.
Фото: PAP/EPA/OLIVIER MATTHYS