Заступницею генсека НАТО стане представниця Північної Македонії
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте вирішив призначити Радмілу Шекеринську з Північної Македонії наступною заступницею генерального секретаря Альянсу.
19 листопада 2024
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте вирішив призначити Радмілу Шекеринську з Північної Македонії наступною заступницею генерального секретаря Альянсу.
Агресія РФ проти України за обсягом та наслідками несе загрозу для усього колективного Заходу, особливо в контексті долучення до цієї війни КНДР, Ірану та Китаю, що вимагає від країн НАТО і ЄС посилення військової та фінансової підтримки України.
18 листопада 2024
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте подякував Румунії за підтримку України у її боротьбі проти російської агресії, та зауважив, що НАТО готове ефективно захищати кожну країну-союзницю, в тому числі, у Чорноморському регіоні, що має для Альянсу стратегічне значення.
14 листопада 2024
Обраний президент США Дональд Трамп та члени його майбутньої адміністрації добре усвідомлюють, що членство в НАТО є елементом національної системи оборони США, тому Сполучені Штати завжди залишатимуться його надійною інтегральною складовою.
Лише Україна може визначати, коли і як починати переговори з Росією про завершення війни, але союзники по НАТО мають продовжувати надавати Україну потужну допомогу, щоб вона могла вести такі переговори з позицій сили.
Польща не може передати Україні свої літаки МіГ-29, доки не гарантуватиме безпеку власного неба завдяки надання союзниками літаків Варшаві.
13 листопада 2024
Приклад Польщі є яскравим свідченням того, що Європа усвідомлює: вона має робити більше та швидше для спільної безпеки НАТО, одним із пріоритетів якого є протиповітряна і протиракетна оборона
Марк Рютте відзначив зразкову роль Польщі у підтримці України та наголосив, що союзники по НАТО мають зробити більше для суттєвого нарощування оборонних спроможностей нашої країни.
Спільна підтримка союзниками України у найближчу зиму і в подальшій перспективі матиме "ключове значення".
12 листопада 2024
Союзники по НАТО мають бути готовими надавати Україні підтримку у боротьбі проти російської агресії впродовж тривалого часу, щоб змінити траєкторію конфлікту.
Колективний порядок денний Європи на найближче майбутнє включає в себе три пункти: сильна Україна, сильна Європа та сильний Північноатлантичний альянс.
07 листопада 2024
Президент Володимир Зеленський зустрівся з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, де обговорили посилення ППО та інвестиції в українське виробництво снарядів, дронів і далекобійних засобів.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте очікує, що після вступу на посаду президента США Дональд Трамп підштовхуватиме союзників по Альянсу до збільшення оборонних витрат.
Росія сплачує Північній Кореї за направлення її військ для участі у війні проти Україні шляхом передання новітніх військових технологій, що створює небезпеку не лише для країн Індо-Тихоокеанського регіону, але також для континентальної Європи та Сполучених Штатів.
06 листопада 2024
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте назвав присутність на європейській землі північнокрейських військ, які воюють на боці Росії у розв'язаній нею війні з Україною, «глибоко небезпечним для глобальної безпеки» і закликав змінити траєкторію війни.
05 листопада 2024
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте і прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні заявили про намір Італії та інших союзників по Альянсу нарощувати обсяги військової допомоги для України.
04 листопада 2024
Направлення військових підрозділів КНДР у Росію для їх участі в агресивній війні проти України є фактом значної ескалації.
Північноатлантичний альянс працюватиме з новою адміністрацією США незалежно від того, який з кандидатів отримає перемогу на президентських виборах в країні, як у зміцненні системи стримування й оборони НАТО, так і у нарощуванні військової допомоги для України.
Зміцнення національної оборони країн-союзниць та подальше нарощування військової допомоги Україні не завжди є простим завданням для національних урядів, але саме ці два напрямки є вирішальними для безпеки НАТО.
Канцлер ФРН Олаф Шольц не бачить необхідності ухвалювати «нові рішення» щодо членства України в НАТО, зокрема стосовно надання їй запрошення.
29 жовтня 2024
Європейський Союз і НАТО вирішили створити нову робочу групу високого рівня для зміцнення існуючої співпраці щодо «протистояння наполегливості авторитарних держав на світовій арені».
28 жовтня 2024
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтвердив присутність військ КНДР у Росії та їх направлення в Курську область для участі у війні проти України.
23 жовтня 2024
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Альянс буде надалі співпрацювати зі США щодо підтримки України, хто б не очолив нову адміністрацію після виборів у цій країні.
22 жовтня 2024
Нове командування НАТО, яке за рішенням Вашингтонського саміту НАТО створюється у німецькому місті Вісбаден, набуде повної оперативної спроможності вже до кінця року., але до цього моменту Альянс працюватиме, щоб не допустити жодних затримок у постачанні озброєння в Україну або в організації тренування для українських військовослужбовців.
До отримання докладного інформування Північноатлантичної ради з боку партнерів з Південної Кореї, НАТО не може підтвердити факт надсилання Пхеньяном північнокорейських військ.
18 жовтня 2024
Риторика Росії, яка є головною загрозою для Альянсу, доволі гучна та агресивна, але Північноатлантичний альянс достатньо сильний, щоб відстояти безпеку кожної країни-союзниці.
Міністри оборони країн НАТО висловили солідарність із Румунією у зв’язку із порушенням її повітряного простору російським дроном та заявили про готовність зміцнювати протиповітряну та протиракетну оборону Альянсу.
17 жовтня 2024
Генсек НАТО Марк Рютте заявив, що НАТО працює з Україною, дедалі більше наближаючи її до членства в Альянсі.
Союзники по НАТО впевнено просуваються на шляху виконання фінансових зобов’язань щодо виділення Україні військової допомоги на суму 40 мільярдів євро, оскільки лише у першій половині поточного року вони надали Україні таку допомогу на суму 20,9 мільярда євро.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що не виключає, що Україна приєднається до Альянсу як його 33-й або 34-й член, але не дав чіткої відповіді на запитання журналістів, чи можливе запрошення України до Альянсу в найближчому майбутньому.
реклама