На Вінниччині вперше відбудеться гастрофестиваль «Картопля по-уланівськи»
Про це кореспондентові Укрінформу повідомив голова Уланівської сільської громади Олександр Гоцуляк.
«Фестиваль має на меті популяризацію унікальних страв української кухні, а саме, картоплі по-уланівськи. Цей рецепт, знаний і популярний по всьому світі, було створено простою селянською жінкою – Глафірою Дорош. Смачна і проста в приготуванні картопля по-уланівськи швидко й надовго посіла місце в меню ресторанів – не кажучи про те, що стала традиційною стравою у домівках вінничан. Це «роздинка» нашої громади, яку уланівці хочуть зробити основою для розвитку гастромаршруту і створення унікального туристичного магніту.
За його словами, фестиваль «Картопля по-уланівськи» матиме яскраве етнографічне й кулінарне забарвлення. Організаторами визначено чотири локації – етнозона, фудкорт, дитяча та лаунджзона. Окрім того, кожен населений пункт Уланівської громади презентуватиме авторські страви на основі рецептів Глафіри Дорош, авторки не лише популярного рецепту картоплі по-уланівськи, а й інших кулінарних цікавинок.
Програмою фестивалю передбачені кулінарний майстер-клас від зірки телепроєкту «МайстерШеф» Ігоря Місевича, а також дегустація картоплі по-уланівськи та інших популярних страв, приготовлених професійними кухарями та кулінарами-аматорами. Окрім того, можна буде побачити тематичну презентацію «Картопля у символіці територіальних громад країн світу».
Також під час заходу на гостей фестивалю чекають виступи місцевих популярних музичних колективів – гуртів «Глорія», «Водограй» і «Медовий Полин» та сольних виконавців, музичні та спортивні конкурси, змагання для дітей і дорослих.
Під час фестивалю також відкриють мінімузей Глафіри Дорош.
Наразі триває процедура включення рецепту картоплі по-уланівськи до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
Як повідомляв Укрінформ, Глафіра Дорош мешкала у с. Уланів Хмільницького району. За місцевими переказами, картоплю по-уланівськи вона випадково винайшла в середині минулого століття. Місцевий голова колгоспу був в опалі у районного керівництва. З московської газети запросили кореспондента, аби той написав розгромну статтю. Йому показали господарство, і нічого поганого в селі він не побачив. А позаяк мусив щось писати, то вирішив поділитися захватом від страви, якою його пригощала на обід подільська кухарка.
За легендою, візит столичного гостя до сільського закладу був позаплановим, отож, довелося Глафірі готувати їжу з того, що було під руками. Відтоді «Картоплю по-уланівськи» готують із дрібних бульб. Їх чистять, миють, просушують і обсмажують до рум’яної кірки у великій кількості олії. Солять вже у готовому вигляді, подаючи з підливою з часнику та олії.