Осінній супермісяць сьогодні можна буде побачити в Україні
У п’ятницю пізно ввечері, 15 листопада, у небі можна побачити осінній супермісяць «Місяць бобра» в цьому році.
15 листопада 2024
У п’ятницю пізно ввечері, 15 листопада, у небі можна побачити осінній супермісяць «Місяць бобра» в цьому році.
06 листопада 2024
Міністерство промисловості Південної Кореї на тлі дедалі більшої глобальної конкуренції за дослідження Місяця повідомило про початок розробки власного марсохода.
17 жовтня 2024
У четвер, 17 жовтня, у небі можна побачити осінній супермісяць – «Місяць мисливця». Це третій супермісяць року і водночас найближчий повний Місяць до Землі у 2024 році.
16 жовтня 2024
Італійський люксовий бренд Prada та американський стартап Axiom Space представили в середу дизайн скафандра, який буде використаний для місії NASA Artemis 3 на Місяць, запланованої на 2026 рік.
28 вересня 2024
Супутник Sentinel-2C від Європейського космічного агентства (ESA), який лише на початку цього місяця був запущений у космос, зробив першу світлину Місяця.
13 вересня 2024
Україна продовжує протистояти повномасштабному вторгненню РФ. Життя під час війни фіксують фотокореспонденти Укрінформу.
16 липня 2024
Вчені виявили печеру на Місяці, неподалік від місця висадки космонавтів Ніла Армстронга і Базза Олдріна 55 років тому, і підозрюють, що там є ще сотні печер, які можуть слугувати прихистком для майбутніх астронавтів.
25 червня 2024
Китайський місячний зонд «Чан’е-6» (Chang'e-6) зі зразками породи з поверхні зворотного боку Місяця, у вівторок вдень успішно приземлився у визначеній посадковій зоні автономного району Внутрішня Монголія на півночі Китаю.
06 червня 2024
Американська компанія SpaceX у четвер, 6 червня, здійснила четвертий випробувальний запуск ракетної системи Starship, яка створювалася для місій на Місяць і Марс.
02 червня 2024
Китайський місячний зонд «Чан’е-6» (Chang'e-6), який має зібрати й доставити на Землю зразки породи з поверхні зворотного боку Місяця, вранці неділі успішно здійснив посадку у визначеній зоні на зворотному боці супутника Землі.
03 травня 2024
Китай у п’ятницю, 3 травня, запустив місячний зонд «Чан’е-6» (Chang'e-6), який уперше в історії людства має зібрати й доставити на Землю зразки породи з поверхні зворотного боку Місяця.
30 квітня 2024
Цього тижня Китай має намір запустити на зворотний бік Місяця не пілотований космічний корабель, який дозволить перевірити технології, необхідні для майбутньої пілотованої місії.
22 квітня 2024
Китайська народна республіка опублікувала перший у світі повний геологічний атлас Місяця, що містить базові картографічні дані високої точності для майбутніх досліджень природного супутника Землі.
17 квітня 2024
Китайські експериментальні супутники зв’язку між Місяцем та Землею «Тяньду-1» і «Тяньду-2» пройшли тестування з перевірки технологій, включаючи навігаційні калібрування та ретрансляцію сигналу між поверхнею супутника і планетою.
11 квітня 2024
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда та президент США Джо Байден заявили, що японські астронавти стануть першими представниками не із США, які візьмуть участь у місії NASA на Місяць.
09 квітня 2024
Мешканці Північної Америки у понеділок, 8 квітня, спостерігали перше за сім років повне сонячне затемнення.
07 квітня 2024
Північна Америка, США, Канада і кілька європейських країн зможуть побачити повне сонячне затемнення 8 квітня 2024 року.
03 квітня 2024
Білий дім доручив космічному агентству NASA створити єдиний стандарт часу для Місяця та інших небесних тіл, аби таким чином встановити міжнародні норми в космосі.
26 березня 2024
Запущений Китаєм 20 березня новий супутник-ретранслятор для забезпечення зв’язку між Землею та Місяцем «Цюецяо-2» наблизився до Місяця, успішно здійснив гальмування та вийшов на навколомісячну орбіту.
20 березня 2024
Китай запустив новий супутник-ретранслятор для забезпечення зв’язку між Землею та Місяцем, що вважається ключовим для його майбутніх місій із дослідження природного супутника.
18 березня 2024
Японська приватна компанія Takasago Thermal Engineering розробила електролізер води, який зможе виробляти водень і кисень на поверхні Місяця.
14 березня 2024
Американська компанія SpaceX у четвер, 14 березня, здійснила третій випробувальний запуск ракетної системи Starship, яка створювалася для місій на Місяць і Марс.
27 лютого 2024
Американський роботизований місячний апарат Odysseus від компанії Intuitive Machines зробив перші фотографії з Місяця в межах місії IM-1 та надіслав їх на Землю.
26 лютого 2024
Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) заявило, що її зонд SLIM пережив першу сувору ніч на Місяці після посадки на супутнику Землі.
23 лютого 2024
Американський роботизований апарат Odysseus від приватної компанії Intuitive Machines успішно приземлився на поверхню Місяця.
18 лютого 2024
Американський роботизований місячний апарат Odysseus від компанії Intuitive Machines зробив перші фотографії з космосу в межах місії IM-1 та надіслав їх на Землю.
15 лютого 2024
Компанія SpaceX у четвер, 15 лютого, відправила на Місяць посадковий модуль Odysseus, побудований приватною американською компанією Intuitive Machines.
04 лютого 2024
Китай у найближчі пів року планує запустити на місячну орбіту три комічні апарати, щоб налаштувати зв’язок між Землею і Місяцем для своїх наступних дослідницьких місій на природний супутник Землі.
29 січня 2024
Японське агентство аерокосмічних досліджень JAXA повідомило, що сонячні батареї його посадкового модуля на Місяць SLIM відновили роботу і зв’язок із апаратом вдалося поновити з вечора неділі.
27 січня 2024
У п’ятницю, 26 січня, Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) показало зображення японського зонда SLIM після його успішної посадки на Місяць.
реклама