
У Сеулі українців запросили на майстер-клас з писанкарства
Напередодні Великодня українські родини в Південній Кореї матимуть можливість долучитися до святкового майстер-класу з виготовлення великоднього декору.
28 березня 2025
Напередодні Великодня українські родини в Південній Кореї матимуть можливість долучитися до святкового майстер-класу з виготовлення великоднього декору.
27 березня 2025
Референтура Світової федерації українських жіночих організацій (СФУЖО) з питань культури запрошує на просвітницький захід «Писанка крізь віки», який відбудеться онлайн 30 березня о 18:00 за київським часом.
Культурний центр України у Франції (Centre Culturel d'Ukraine en France) разом з українською міжнародною скаутською організацією «Пласт» запросили громаду на передвеликодній благодійний майстер-клас з писанкарства.
20 березня 2025
У Тернопільському обласному художньому музеї сьогодні відкрили виставку писанок Лесі та Юрія Цікалів «Писанковий світ».
Світова виховна рада Спілки української молоді (СУМ) започатковує акцію «СУМівський писанковий світ», присвячену 100-літтю організації.
19 березня 2025
Українська жіноча ініціатива в ОАЕ (УЖІ) проведе 20 березня в Дубаї традиційний весняний майстер-клас з писанкарства «Українська писанка – культурне надбання людства».
Українське товариство взаємодопомоги у Стамбулі (Туреччина) провело благодійний майстер-клас з розпису традиційних українських писанок.
17 березня 2025
В Українському домі у столиці Італії провели майстер-клас із писанкарства, учасники якого створили власну писанку та поринули в атмосферу українських традицій.
18 грудня 2024
У Києві відбулося вручення сертифікатів ЮНЕСКО ініціаторам подання про включення елемента “Писанка, українська традиція і мистецтво оздоблення яєць” до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства та “Програми з охорони кобзарсько-лірницької традиції” до Реєстру кращих практик з охорони нематеріальної культурної спадщини.
03 грудня 2024
Українське мистецтво оздоблення яєць визнали культурним надбанням людства.
21 жовтня 2024
На Рівненщині Державний історико-культурний заповідник міста Острог зібрав колекцію монет-писанок, які карбує Канадський королівський монетний двір, починаючи з 2016 року.
18 жовтня 2024
Представниці Української жіночої ініціативи (УЖІ) в ОАЕ два роки поспіль активно проводять в Еміратах майстер-класи з писанкарства серед українців та іноземців. Писанки, виготовлені майстринями, стали частиною інсталяції «Писанка – символ надії» в Нью-Йорку, а також були презентовані Музею писанкового розпису в Коломиї.
19 серпня 2024
У львівському Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України за підтримки Українського культурного фонду вперше оцифрують автентичні писанки кінця ХІХ – початку XX століть.
25 липня 2024
Міністерство культури та інформаційної політики додало до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України шість нових елементів.
24 травня 2024
У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» презентували нову писанку проєкту PYSANKY.REBORN.
06 травня 2024
Українська жіноча ініціатива в ОАЕ провела в Абу-Дабі напередодні Великодня два майстер-класи з писанкарства: для українців та іноземців.
03 травня 2024
У Миколаєві відбувся "писанковий марафон", де всі охочі мали змогу навчитися робити писанки за мотивами унікального таврійського розпису.
01 травня 2024
У Вербну неділю на центральній площі Афін Сінтагмі повели Міжнародний фестиваль «Барви писанки – писанкове дерево» – «Colors of Pysanka».
30 квітня 2024
У рамках Фестивалю української писанки, який стартував сьогодні в Києві, зафіксовано світовий рекорд з наймасовішого розпису майстрами з різних регіонів України.
У Львові Музей гідності спільно з родинами Героїв Небесної сотні провели до Великодня акцію з прикрашання писанками Меморіалу пам’яті.
В Абу-Дабі відбувся майстер-клас «Великодня писанка», під час якого майстрині Української жіночої ініціативи (УЖІ) в ОАЕ поділилися з українками й іноземцями секретами писанкарства.
29 квітня 2024
У Тернополі напередодні Великодня вулиці прикрасили святковими кошиками та писанками.
У столиці Японії за підтримки місії Православної церкви України в Токіо (St. Jude Ukrainian Orthodox Mission, Tokyo) було проведено благодійний воркшоп з писанкарства.
Майстриня Галина Ковальська із Жовкви Львівської області встановила рекорд України, створивши 10 вишитих писанок заввишки від 0,9 до 1,5 метра.
23 квітня 2024
Дружина посла України в Чилі Марина Дюдіна організувала напередодні православного Великодня майстер-клас з писанкарства для членкинь дипломатичного корпусу, акредитованого в чилійській столиці Сантьяго.
Представники української діаспори Греції проведуть в Афінах міжнародний український фестиваль «Colors of Pysanka» – «Барви писанки – писанкове дерево».
22 квітня 2024
У приміщенні посольства України в Сеулі провели для дітей з української громади творчий майстер-клас із декорування великодніх яєць.
17 квітня 2024
Амбасадорка української культури у світі Марія Рипан придбала для Музею писанкового розпису на Прикарпатті нову срібну монету в формі української писанки, яку випустили у Канаді.
15 квітня 2024
У Болгарії підготовка до Великодня стартувала з майстерні писанкарства у Софії, організованої Українським дитячим клубом в Софії.
06 квітня 2024
У Стамбулі відбувся майстер-клас із розпису писанок, який провів священнослужитель Вселенського патріархату.
реклама