В Україні цьогоріч перейменували понад 25 000 об’єктів у рамках декомунізації
Протягом поточного року понад 25 тисяч об’єктів топонімії було перейменовано у рамках декомунізації.
29 листопада 2024
Протягом поточного року понад 25 тисяч об’єктів топонімії було перейменовано у рамках декомунізації.
28 листопада 2024
Очільник Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович після закінченні каденції у грудні зосередиться на питаннях розслідування злочинів РФ проти української культурної спадщини під час війни.
04 жовтня 2024
Голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович просить Кабінет міністрів України передбачити принаймні 1 млн гривень на програму з пошукових робіт у рамках ексгумації жертв Волинської трагедії, зокрема, й за зверненнями польських громадян.
03 жовтня 2024
Офіційна Варшава позитивно зреагувала на заяву Українського інституту національної памʼяті, який у відповідь на звернення польських громадян планує у 2025 році пошукові роботи щодо жертв Волинської трагедії.
10 серпня 2024
Національне військове меморіальне кладовище може стати найбільшим пам'ятним об'єктом в історії України, тож для керівництва держави є принциповим побудувати цвинтар якомога швидше.
24 липня 2024
Бачення щодо проблемних історичних питань у польсько-українських відносинах має висловлювати фахове середовище і у вигляді конкретних пропозицій.
16 липня 2024
У Києві поблизу метро «Контрактова площа» відбулося відкриття вуличної виставки «Мововбивство – складова рашизму».
20 травня 2024
Для Національного пантеону українських героїв знайшли нове знакове місце в центрі Києва, але його зведення можливе після того, як стабілізується економіка.
04 квітня 2024
На засіданні Ради Україна-НАТО вирішено знайти у своїх арсеналах додаткові системи ППО для України. Дві групи українських пілотів на завершальному етапі навчання на F-16
30 березня 2024
Уже вирішено: 109 населених пунктів змінять свої назви. Проблеми будуть, але подолати їх українці здатні
28 березня 2024
Україна має переосмислити радянські та імперські практики щодо меморіалізації, оскільки вона задає тон для всього світу на століття щодо винайдення форм і мови пам'ятання.
22 лютого 2024
Український інститут національної пам’яті торік видав книгу «Без ротацій» про українських військових з Луганської і Донецької областей та взяв участь в організації 10 виставкових проєктів про війну.
Торік в Україні було реабілітовано 571 особу, яка зазнала репресій від комуністичного режиму радянської влади, 182 особи - визнано потерпілими від репресій.
Український інститут національної пам'яті презентуватиме 26 лютого у Києві виставку "10 років війни – 10 років спротиву", що базується на матеріалах Віртуального музею російської агресії.
19 січня 2024
Світовий конгрес українців (СКУ) разом з Українським інститутом національної пам'яті (УІНП) приготували збірку корисних інформаційних матеріалів до Дня Соборності України.
25 грудня 2023
Національна музична академія України імені Чайковського врахує у своїй роботі висновки Експертної комісії Українського інституту національної пам’яті, яка розцінює подальше використання імені цього композитора в назві закладу як пропаганду імперської політики РФ.
04 грудня 2023
T. в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв погоджується з рішенням Експертної комісії Українського інституту національної пам’яті з питань визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики стосовно імені Петра Чайковського в назві Національної музакадемії.
30 листопада 2023
Експертна комісія Українського інституту національної пам’яті з питань визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики вважає недоречним подальше використання імені Чайковського в назві Національної музичної академії України.
29 червня 2023
Вирішення питання про повернення в Україну культурних цінностей, незаконного вивезених до Росії, залежатиме від того, коли і на яких умовах Україна переможе агресора.
08 травня 2023
Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович вважає логічним і давно назрілим рішення відзначати в Україні День Європи 9 травня.
22 лютого 2023
Виконувач обовʼязків голови Українського інституту національної памʼяті Максим Ярмистий назвав ключові пріоритети УІНП на 2023 рік.
У 2022 році в Україні було реабілітовано 381-го репресованого комуністичним режимом.
13 лютого 2023
Програма заходів зі вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні цьогоріч передбачає проведення кількох виставок, у тому числі у дзвіниці Києво-Печерської лаври, круглих столів, ходи пам'яті, презентації тритомника, інсталяції та панахиди.
27 липня 2022
Український інститут національної пам'яті презентував анімаційний фільм про історію України.
26 червня 2022
Співробітниця Інституту національної пам'яті Наталія Позняк стала лауреаткою премії імені Леся Танюка.
08 травня 2022
Український інститут національної пам’яті випустив новий ролик із циклу «Війна і міф», що розвінчує тезу «Ніхто не забутий, ніщо не забуте».
07 травня 2022
Україна 8 і 9 травня відзначатиме День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, і Український інститут нацпам’яті розпочинає інформаційну кампанію до пам’ятних дат новим роликом з циклу «Війна і міф».
30 квітня 2022
Український інститут національної пам’яті підтримує перейменування у Києві об'єктів, назви яких пов’язані з державою-агресором і комуністичним тоталітарним режимом, та водночас закликає не допустити знищення пам’яті про значущі для країни й столиці історичні постаті й події.
27 березня 2022
Дії, до яких вдається російська армія на території України, мають всі ознаки військових злочинів, політичних репресій та геноциду.
23 березня 2022
Український інститут національної пам’яті розповів про трьох українських священників, яких цинічно вбили російські окупанти.
реклама