У канадському парламенті закликають розслідувати російські операції впливу
Члени Постійного комітету парламенту Канади з питань громадської безпеки хочуть провести засідання для розслідування російських операцій впливу.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, з такою пропозицією виступили пʼять депутатів-членів комітету, які направили листа його голові.
“Обвинувачення в іноземному втручанні Росією, які оприлюднив мінʼюст США, - це більше, ніж причина для занепокоєння. Вони - вагома загроза національній безпеці Канади та цілісності її демократії. Ми не можемо ігнорувати той факт, що іноземні сторони, особливо Росія, використовують медіа-персоналії для маніпуляцій громадською думкою та зниження довіри до наших демократичних інституцій. Ця ситуація вимагає негайних й рішучих дій з метою захисту цілісності нашої демократії”, - йдеться у листі, текст якого є у розпорядженні Укрінформу.
Підписанти закликали скликати засідання комітету, аби “викрити загрозу”. “Слід зануритися у нюанси того, як іноземні сторони, особливо Росія, використовують консервативні медіа-платформи та персоналії для впливу на канадську політику й громадську думку”, - стверджується у документі.
На переконання членів комітету, позачергове засідання також дасть змогу “викликати експертів”. “Треба запросити співробітників безпекових органів, експертів із питань розвідки, а також представників громадянського суспільства дати свідчення щодо маніпуляцій іноземними сторонами інформацією, а також щодо контрзаходів, необхідних для реагування на дезінформацію”, - наголошується у листі.
Нарешті членам комітету варто “провести оцінку підходів”. “Розглянути, чи наявну екосистему можливо зробити більш витривалою на тлі подібних маніпулятивних тактик”, - підсумовується у документі.
Нагадаємо, минулого тижня міністерство юстиції США викрило американську медіакомпанію, пов'язану з шістьма впливовими консервативними діячами, яка таємно фінансувалася співробітниками російських державних ЗМІ. Ця медіакомпанія випускала англомовні відео, які часто відповідали "інтересам Кремля в посиленні внутрішніх розбіжностей в США з метою послаблення американської опозиції".
Згодом виявилося, що ця медіакомпанія, хоч і зареєстрована у США, тісно повʼязана із Канадою й поширювала свій контент також і для канадської аудиторії.