Чехія відкриває центр боротьби з кібератаками Кремля
Про це повідомляє Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Серед завдань його 20 співробітників, підпорядкованих міністерству внутрішніх справ Чехії, буде спостереження за підозрілими публікаціями в інтернеті і викриття фейкових новин, щоб завадити їх широкому поширенню.
Міністр внутрішніх справ Чехії Мілан Хованець очікує, що співробітники центру вже за кілька хвилин після появи фейків у Мережі зможуть повідомити про дезінформацію і внести необхідні уточнення.
За даними агентства dpa, завданням центру буде також боротьба проти "пропаганди зовнішніх сил". Спостерігачі празького аналітичного центру "Європейські цінності" попереджають про зростання впливу ЗМІ, підконтрольних російській державі, пише агентство.
Більшість фейків і дезінформації, що з'являються в Мережі, з'являються, за даними чеської влади, з російських джерел. Так, у листопаді 2016 року сайт "Ura.ru" повідомив, що у виборчій кампанії майбутнього президента Чехії Мілоша Земана працювали "90 російський професійних політконсультантів", а дані комп'ютерної обробки бюлетенів зазнали маніпуляцій і накруток. У цьому випадку було легко розпізнати, що це дезінформація, оскільки в Чехії всі бюлетені досі підраховують вручну, пише FAZ.
CTHH - тільки частина масштабного проекту чеського уряду з оборони від кібератак. У Національному центрі кібербезпеки працюють сьогодні 42 офіцери. Вже до кінця 2017 року вони повинні переїхати в новий офіс в місті Брно, розрахований на 400 осіб.
Празька газета Pravo повідомляє, що міністерство оборони Чехії за браком фахівців бере на роботу хакерів. Особливе занепокоєння у Праги викликають намічені на 2017 рік парламентські вибори. Влада Чехії вважає, що Москва спробує вплинути на громадську думку в країні для підтримки проросійських партій.