Столтенберг: Перемога України у війні - мінімальна умова для її членства в НАТО

Столтенберг: Перемога України у війні - мінімальна умова для її членства в НАТО

Укрінформ
Під час Вашингтонського саміту союзники відпрацюють «потужну мову» щодо майбутнього членства України в НАТО та погодять посилення негайної військової допомоги, щоб вона могла перемогти та зберегтися як незалежна суверенна держава.

Без такої перемоги, яка є мінімальною вимогою для членства в Альянсі, питання щодо членства взагалі не поставатиме. Про це в середу у Брюсселі під час пресконференції напередодні зустрічі міністрів оборони Альянсу заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я очікую, що союзники погодять «потужну мову» щодо майбутнього членства (України - ред.). Це не моя справа – вдаватися зараз до точних формулювань, але я очікую, що ця мова буде навіть більш зрозумілою у наших зобов’язаннях про те, що Україна стане членом Альянсу», - зазначив Столтенберг.

«Я також очікую, що союзники зроблять важливе оголошення у період до саміту та на самому саміті - щодо поставок більшого обсягу військового обладнання: протиповітряних систем, артилерії, ракет, які терміново необхідні, щоб Україна перемогла як суверенна незалежна держава. Без цього не буде взагалі будь-якого обговорення питання щодо членства. Нам треба забезпечити, щоб Україна перемогла. Це абсолютний мінімум для того, щоб Україна могла стати членом Альянсу», - зауважив генсек НАТО.

Він знову нагадав, що під час саміту лідери країн Альянсу посилять координуючу роль НАТО у наданні військової допомоги Україні і візьмуть на себе довгострокові фінансові зобов’язання у цьому контексті. Основним завданням, за його словами, є відповідь на першочергові потреби України у самозахисті та у розбудові Сил безпеки й оборони, які будуть повністю взаємосумісними із силами НАТО та наблизять Україну до повноправного членства в Альянсі.

Єнс Столтенберг зазначив, що у четвер міністри обговорять збільшення інтенсивності цілої кампанії недружніх дій Росії проти країн-союзниць, включаючи акти саботажу, насильства, кібернетичні атаки та дезінформаційні впливи.

Читайте також: Столтенберг після переговорів з Орбаном: Угорщина погодилася не блокувати допомогу НАТО Україні

«Союзники здійснюють рішучі кроки, включаючи проведення арештів та застосування правових процедур. Колективно ми нарощуємо рівень захисту критичної інфраструктури, а також обмін інформацією та даними розвідки. Російські дії не зупинять нас у підтримці України», - наголосив генсек НАТО.

Яке повідомлялося, 13 червня у Брюсселі розпочнеться дводенна зустріч міністрів оборони Альянсу. У перший день роботи міністрів відбудеться засідання Контактної групи з оборони України (Рамштайн) та зустріч Ради Україна-НАТО за участю міністра оборони України Рустема Умєрова.

Фото ілюстративне: НАТО

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-