Глава МЗС Британії закликає тиснути на Росію й надалі через анексію Криму
Про це написав міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон у статті, що була оприлюднена 22 лютого на сайті британського МЗС, з нагоди четвертої річниці анексії Криму Росією, повідомляє DW.
У статті Джонсон нагадує про те, як Путін сам розповів у документальному фільмі "Крим. Шлях на Батьківщину" в 2015 році, про те, що рішення про захоплення півострова було прийнято на нараді в Кремлі 22 лютого 2014 року. Таким чином рішення про анексію Криму було прийнято за три тижні до "фіктивного" і "бутафорського" референдуму, яким Кремль намагався надати ознаки легітимності своїм діям. Всі пізніші заяви Путіна про захист жителів регіону і виконання їхніх бажань були "безмежно брехливими", зазначає Джонсон.
Росія анексувала Крим у України 18 березня 2014 року. Це стало першим випадком силової зміни кордонів в Європі після 1945 року, нагадує глава МЗС Великобританії. За його словами, Росія при цьому порушила так багато міжнародних правових актів, що перераховувати всі є справжнім викликом. Як приклад можна назвати 2 статтю Хартії ООН, Гельсінський Заключний акт 1975 року, Російсько-український договір про дружбу і Будапештський меморандум 1994 року, пише Джонсон.
Після анексії Криму Путін продовжив свої дії, розпалюючи конфлікт на Сході України, зазначає Джонсон. Він нагадує, що дотепер Росія продовжує спрямовувати війська й танки в цей військовий конфлікт, який забрав життя більше 10 тисяч людей і змусив залишити домівки понад 2,3 мільйона осіб.
Ще однією жертвою цієї трагедії став рейс MH17, малайзійський "Боїнг", збитий російською ракетою, яка була запущена з території, що перебуває під контролем проросійських бойовиків. У результаті загинули 298 невинних людей, серед них 10 британців.
Окрім того, надходять повідомлення про репресії татар у Криму і переслідування осіб, не згодних з російської анексією, зазначає Джонсон. Незважаючи на багаторазові вимоги Генасамблеї ООН, Росія так і не допустила міжнародні правозахисні організації на півострів.
За словами Джонсона, слід рішуче і виважено протистояти Росії. Це означає збереження пов'язаних з Кримом санкцій проти Москви доти, доки регіон залишається під контролем Кремля, і збереження подальших санкцій, поки мінські домовленості не виконуються. Ці заходи повинні демонструвати, що "жодна країна, незалежно від її розмірів, не може розчленовувати своїх сусідів і порушувати міжнародне право без наслідків".