Етапованого до Росії кримчанина Яцкіна тримають у холодній камері ШІЗО – адвокат
Про це у Фейсбуці написав адвокат Микола Полозов, передає Укрінформ.
"З'ясувалися нові обставини нелюдського поводження з боку російської влади щодо українського політв'язня Івана Яцкіна, який перебуває на етапі з Криму до Кемеровської області. Крім того, що на етапі він залишився без медикаментів і перев'язувальних матеріалів, виявилося, що у ВК-2 в сел. Двубратське Краснодарського краю він опинився в камері, яка не опалюється, унаслідок чого наявне у нього захворювання ніг загострилося", - повідомив Полозов.
Крім того, зазначив адвокат, одразу після прибуття етапу до колонії політв'язень був поміщений у ШІЗО на три доби. При тому, що жодних стягнень щодо нього не виносилось. Причиною поміщення Яцкіна в штрафний ізолятор була відсутність вільних місць у камерах.
В результаті всі три дні перебування в ШІЗО він провів на хворих ногах.
"Важливо розуміти, що під час незаконного перебування в ШІЗО, згідно з чинним розпорядком, у денний час шконка (тюремне ліжко – ред.) пристібалася до стіни, внаслідок чого Яцкін був змушений три дні поспіль провести весь денний час у ШІЗО на хворих ногах", – пояснив адвокат.
Український політв'язень має хронічне захворювання нижніх кінцівок. За заявою Полозова, в умовах двох років тюремної медицини здоров'я його підзахисного значно погіршилося, що викликає серйозні побоювання – політв'язень може втратити ноги.
Раніше Укрінформ повідомляв, що Яцкін етапований із кримського СІЗО до Кемеровської області із зупинкою в одній із колоній Краснодарського краю.
Так званий Верховний суд Криму засудив громадянина України Івана Яцкіна до 11 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму, а потім до одного року обмеження волі та адміністративного нагляду.
На виїзному засіданні Третього апеляційного суду загальної юрисдикції, яке відбулося в окупованому Криму, цей вирок щодо Яцкіна був залишений чинним.
Уродженця села Войкове Первомайського району АРК Івана Яцкіна було затримано 16 жовтня 2019 року. Його обвинуватили у державній зраді в формі шпигунства (ст. 275 КК РФ). За версією російського слідства, перебуваючи в Сімферополі з 14 лютого до 30 березня 2016 року, він нібито за завданням СБУ спілкувався зі своїми знайомими з-поміж правоохоронців, "збираючи персональні дані співробітників оперативно-пошукового бюро МВС у Республіці Крим, які становлять державну таємницю". Перебуваючи з квітня до липня 2016 року на території України, "через мережу Інтернет, а також при особистих зустрічах зі співробітниками СБУ" він нібито передав їм ці дані.