Викраденої у Криму журналістки Данилович немає у СІЗО Сімферополя - адвокат
Про це інформує сайт Inжир Медіа, повідомляє Укрінформ.
"У Сімферопольському СІЗО немає викраденої в Коктебелі громадянської журналістки Ірини Данилович", - наголосив адвокат Айдер Азаматов.
За словами захисника, вчора, 6 травня, на восьмий день з моменту зникнення Данилович йому вдалося потрапити до слідчого ізолятора Сімферополя, "проте там немає карти обліку з таким прізвищем".
Також про відсутність у СІЗО журналістки Данилович йому усно повідомив черговий слідчого ізолятора.
За словами адвоката, він залишив у СІЗО письмовий запит, відповідь на який буде отримано впродовж 10 днів.
Як повідомлялося, в окупованому Криму громадянська журналістка Ірина Данилович припинила підтримувати зв'язок уранці 29 квітня. У цей же час у будинку, де вона мешкала, без її участі та з суворими порушеннями співробітниками ФСБ було проведено обшук. За його підсумками у батьків були вилучені всі телефони, і декілька днів вони не могли нікому повідомити про те, що сталося.
5 травня стало відомо, що на камерах спостереження однієї із заправок є відеозапис моменту викрадення.
За словами отця Данилович, на відео зафіксовано, що жінка в одязі, такому ж, як у його доньки, стоїть на зупинці в очікуванні автобуса і до неї під'їжджає чорна машина, з якої виходить кілька людей. Незважаючи на опір журналістки, люди силоміць заштовхали її в машину та поїхали. Відеозапис батькові на заправці видати відмовилися, повідомивши, що можуть передати його лише правоохоронцям.
За інформацією батька, співробітники поліції більше доби не робили жодних дій, щоб отримати відео з камер спостереження АЗС, на яких було зафіксовано факт насильницького викрадення його доньки. У зв'язку із цим адвокат Айдер Азаматов подав скаргу на бездіяльність правоохоронців до так званої “прокуратури” і звернувся із заявою до “Слідчого комітету” у Криму.
Пізніше з'явилася інформація, що викрадена Ірина Данилович нібито перебуває у СІЗО Сімферополя.
Останнім часом Данилович приділяла увагу правозахисним проблемам, зокрема й у сфері охорони здоров'я. Працювала із сайтом громадської журналістики Inжир Media та з правозахисним сайтом "Кримський процес".
Фото: Inжир Медіа