Правозахисники назвали основні тенденції порушень прав людини в окупованому Криму за минулий рік
Про це Барієв повідомив під час пресконференції в Укрінформі.
«Кримськотатарський ресурсний центр виокремив основні тенденції щодо порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму та на тимчасово окупованих територіях Херсонщини та Запоріжжя за 2022 рік», - сказав Барієв.
За його словами, на новоокупованих територіях росіяни відкрито скоювали воєнні злочини, серед яких – вбивства, тортури, насильницькі викрадення, незаконні проникнення в житло.
Також загарбники неправомірно використовували російське законодавство, затримуючи людей у «справах Хізб ут-Тахрір», за участь у батальйоні імені Номана Челебіджихана тощо.
Барієв підкреслив, що впродовж року окупанти цілеспрямовано створювали нові інструменти для переслідування українських громадян, прикладом чого є визнання верховним судом рф кримськотатарського батальйону терористичною організацією.
Він зауважив, що минулого року почастішали випадки катувань та погроз у СІЗО окупованого Криму, а на новоокупованих територіях з'явилися приміщення для тортур.
Голова Кримськотатарського ресурсного центру додав, що торік загарбники вперше почали застосовувати насильницьке психіатричне лікування. «Йдеться, зокрема, про політв'язня Мамеда Долгополова, якого помістили у психлікарню на 5 років», - зазначив Барієв.
Також окупанти проводили масові затримання та адмінарешти адвокатів; продовжували практику незаконного етапування політв'язнів на територію росії.
«У 2022 році у Криму, окрім незаконних призовних кампаній, у Криму була проведена незаконна мобілізація, яка цілеспрямовано проходила у місцях компактного проживання кримських татар», - акцентував він.
Також, зазначив Барієв, минулого року розпочалася практика викрадення та вивезення із новоокупованих територій дітей до тимчасово окупованого Криму, депортація їх до росії.
Як повідомлялося, від початку повномасштабного вторгнення росіяни вивезли із новоокупованих територій до Криму щонайменше 6 тисяч дітей.