В окупованому Криму торік зафіксували майже 100 атак та погроз журналістам і блогерам - експертка

В окупованому Криму торік зафіксували майже 100 атак та погроз журналістам і блогерам - експертка

Укрінформ
Центр прав людини ZMINA минулого року зафіксував 98 випадків атак та погроз щодо журналістів та блогерів в окупованому Криму.

Про це під час круглого столу в Укрінформі на тему: «Свобода слова в Україні: поточний стан і виклики» повідомила голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

“За 2022 рік Центр прав людини ZMINA зафіксував 98 випадків атак та погроз щодо журналістів та блогерів на окупованому Кримському півострові”, - сказала Печончик.

Вона зазначила, що головним джерелом погроз в окупованому Криму залишаються представники окупаційної влади, а найпоширенішими методами атак на журналістів та блогерів є затримання, арешти, штрафи за звинуваченнями в адміністративних правопорушеннях та кримінальне переслідування журналістів.

За її словами, тотальне придушення незалежної журналістики і повний контроль над інформаційним простором триває з 2014 року.

Печончик підкреслила, що повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну також супроводжувалося погіршенням ситуації в Криму.

Читайте також: Від початку повномасштабного вторгнення в Україні загинули 56 журналістів - НСЖУ

“Зокрема, була введена адміністративна та кримінальна відповідальність за критику воєнних дій, за заклики до миру і за схвалення санкцій щодо економіки країни-агресора”, - сказала представниця Центру прав людини ZMINA.

Вона додала, що до Кримінального кодексу російської федерації була введена стаття 207.3 - «про публічне поширення завідомо неправдивої інформації про використання збройних сил рф з метою захисту інтересів росії та її громадян». За її інформацією, в Криму за 2022 рік було відкрито дві кримінальні справи за цією статтею.

Крім того, за минулий рік Центр прав людини ZMINA зафіксував 8 фізичних атак, зокрема два випадки викрадень та катуваннь журналістів, три напади в ході затримань, один факт застосування каральної психіатрії.

Читайте також: Правозахисники закликають писати листи кримським політв’язням

Печончик також повідомила, що за 2022 рік в окупованому Криму було зафіксовано 13 випадків перешкоджання журналістській діяльності. За її словами, більшість з них полягали в діях судових механізмів, які не допускали журналістів на судові процеси і суддів, які відхиляли клопотання про фото, відеозйомку і присутність журналістів на судових засіданнях.

Вона зазначила, що основним способом перешкоджання журналістській діяльності було використання юридичних механізмів, зокрема в рамках відкритих адміністративних проваджень і кримінальних справ проти громадянських журналістів та блогерів. Здебільшого справи стосувались критичних висловлювань, пов'язаних з діями російських військ в Україні.

Читайте також: Воїни інформаційного фронту ризикують своїм життям заради правди - Ткаченко

“Наприклад, це справа, яка стосуються онлайн-активіста Заїра Смедляєва, якого оштрафували на 40 тисяч рублів і дали дві доби адмінарешту, визнавши його винним у дискредитації армії російської федерації за порівняння так званої “спецоперації” з геноцидом”, - додала експертка.

Як повідомляв Укрінформ, “Верховний суд” в окупованому Криму відхилив апеляційну скаргу на арешт правозахисника Абдурешита Джеппарова.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-