Жодна міжнародна організація не має доступу до ТОТ України - Лубінець
Про це Лубінець повідомив під час онлайн-конференції “Битва за Крим. Битва за права людини”, передає Укрінформ.
"До онлайн-конференції “Битва за Крим. Битва за права людини” у межах Кримської платформи доєдналися представники з усіх континентів світу – понад 61 країни! Її наш Офіс організував спільно з громадським захисником прав Чеської Республіки Станіславом Кржечеком для омбудсманів світу", - зазначив Лубінець.
На конференції він указав на виклики та порушення прав людини на території тимчасово окупованого Криму: свавільні затримання та незаконні ув’язнення громадян України; примусову паспортизацію та мобілізацію українців, використання території півострова як плацдарму для бойових дій; примусове переміщення або депортацію українських громадян зокрема й дітей; утиски української та кримськотатарської мов, мілітаризацію освітнього процесу.
За словами Уповноваженого ВР, на півострові 186 осіб незаконно перебувають у місцях позбавлення свободи.
"Наразі жодна міжнародна організація не має доступу до ТОТ України. А Росія там чинить злочини щодня! Тому я звернувся до своїх колег, омбудсманів різних країн, із закликами. Серед яких – допомогти Україні повернути додому всіх депортованих, незаконно переміщених українських дітей, цивільних заручників і військовополонених, а також – підтримати Формулу миру Президента України", - наголосив Лубінець.
Своєю чергою Голова ВР Руслан Стефанчук зазначив, що агресор нехтує навіть загально прийнятими цінностями. “І в такій реальності вже майже 10 років живуть мешканці окупованої АР Крим та міста Севастополя”, - констатував очільник парламенту.
Як зазначається, сою підтримку Україні та її територіальній цілісності засвідчила президент Палати депутатів Чехії Маркета Пекарова Адамова.
Омбудсман Австралії та керівник Міжнародного інституту омбудсмана Кріс Фільд і Парламентський омбудсман з питань охорони здоров’я Сполученого Королівства Роб Бернс запевнили українців у всебічній підтримці проведення конференції 7-8 грудня в Києві напередодні дня захисту прав людини.
“Безкарність російської агресії проти України породжує ще більше зростання агресії у всьому світі!”, - наголосив Бернс.
Засвідчила свою підтримку України й голова правління, омбудсвумен Республіки Хорватія Тена Шимонович, яка акцентувала на тому, що українці є частиною європейського суспільства. Зокрема згадала, що Офіс омбудсмана є частиною EQUINET – Європейської мережі органів рівності.
"Про солідарність з Україною зазначила й Президент Комісії з прав людини міста Мексики, Регіональний президент Кариб та Латинської Америка IOI Нашелі Рамірес Ернандес", - написав Лубінець.
Представниця правозахисної організації ZMINA Вікторія Нестеренко нагадала про переслідування жителів Криму, зокрема через їхню релігійну та етнічну належність.
Окрім цього, на конференції омбудсман Турецької Республіки Шереф Малкоч заявив, що він готовий приїхати в Україну та Росію, аби ознайомитися з умовами утримання військовополонених.
"Я своєю чергою зазначив, що повністю підтримую таку ініціативу! Зазначу, що ціную єдність омбудсманів та національних інституцій з прав людини з усього світу. Сподіваюся, що ми спільно подолаємо агресію!", - наголосив Уповноважений ВР з прав людини.
Як повідомляв Укрінформ, комісія ООН передала Генасамблеї новий звіт про російські злочини в Україні.