Держбюджет-2018 пройшов перше читання
Документу підтримали 260 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Це бюджет економічного розвитку, там повністю враховані інтереси децентралізації. Ми вважаємо, що розвиток економіки - це пріоритет номер один", - сказав присутній на засіданні парламенту Прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
Він подякував депутатам за підтримку.
"За собою можуть вести ті, хто приймає рішення, а не постійно усе критикує. Ми ухвалюємо відповідальні рішення, які дозволяють фінансувати країну, розвивати економіку та збільшувати соціальні стандарти", - сказав Прем'єр-міністр.
Як повідомляв Укрінформ, 15 вересня Кабінет міністрів схвалив проект Державного бюджету на 2018 рік та зареєстрував документ у Верховній Раді. Планується, що доходи загального фонду зведеного бюджету вперше перевищать 1 трильйон гривень та досягнуть 1 трильйона 30 мільярдів гривень при зростанні ВВП на рівні 3% та 7% інфляції. Дефіцит проекту Держбюджету-2018 бюджету становить 2,4%.
Крім того, відповідно до документа курс долара у 2018 році може сягнути 30 гривень.
Проектом бюджету пропонується із 1 січня 2018 року встановити мінімальну заробітну плату в розмірі 3723 гривень, прожиткового мінімуму - 1700 гривень. На сектор національної безпеки й оборони планується виділити 5% ВВП - близько 163 млрд гривень; на АПК - 7,3 млрд гривень, із яких один млрд гривень витратять на розвиток фермерських господарств; на освіту - 217,5 млрд гривень, при цьому зарплату вчителям наступного року обіцяють збільшити на 25%. На охорону здоров’я передбачається виділити 112,5 млрд гривень, із яких майже 6 млрд гривень піде на на закупівлю ліків для українців через міжнародні організації. На розвиток українського кінематографа передбачено 500 млн гривень.
Водночас 44 млрд гривень закладається на будівництво і ремонт доріг та 55 млрд гривень на субсидії. У Державний фонд регіонального розвитку закладено, як і цього року, 10 млрд гривень.