Нафта слабо дорожчає за рахунок дотримання ОПЕК умов глобального пакту
Про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.
Ф'ючерси на північноморську суміш Brent зросли на 0,15 відсотка до $68, 99 за барель. Ф'ючерсні контракти на американську легку нафту WTI торгувалися близько позначки $64,81 за барель, на 0,12 відсотка вище, ніж на час попереднього закриття.
Учора нафта дешевшала під час торгів, і ціни на нафту продовжили зниження після публікації даних Міненерго США, які показали зростання запасів нафти вперше за 11 тижнів і підвищення видобутку до нового максимуму.
Згідно з даними, Міненерго США запаси нафти в країні за тиждень, який закінчився 26 січня, зросли на 6,776 млн барелів. Аналітики, опитані S&P Global Platts, в середньому прогнозували тижневе підвищення запасів на 325 тис. барелів, тоді як Price Futures Group очікувала зростання на 2 млн барелів.
Запаси нафти в Кушингу, де зберігається нафта, що торгується на NYMEX, зменшилися за тиждень на 2,224 млн барелів. На тлі цього скорочення аналітики прогнозують подальше звуження спреду цін на Brent і WTI.
За оцінками Міненерго, резерви бензину в США за підсумками тижня скоротилися на 1,98 млн барелів, дистилятів - на 1,94 млн барелів. Прогнози аналітиків передбачали підвищення запасів бензину на 1,1 млн барелів і зниження на 1,5 млн барелів для дистилятів.
Видобуток нафти у США зріс на 41 тис. барелів за добу (б/д), до 9,919 млн б/д - нового рекорду для щотижневих даних.
В окремому звіті Міненерго США зафіксувало зростання нафтовидобутку в країні в листопаді до більше ніж 10 млн б/д уперше за чотири десятиліття.
Сьогодні ціни на нафту слабко зростають. Інвестори продовжують відігравати дані про скорочення товарних запасів бензину і дистилятів у США та загальне збільшення попиту на енергоносії, повідомляє CNBC.
Станом на 09:15 за київським часом ціна на нафту марки Brent встановлена на рівні 68,97 долара за барель. На відкритті Brent торгувалася по 68,86 долара за барель, що на 3 центи нижче рівня закриття торгів ($68, 89).