СЕТАМ продаватиме право на оренду державної землі
Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики і продовольства.
"Державне підприємство «СЕТАМ» Міністерства юстиції України та Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру в рамках пілотного проекту впровадження електронних земельних торгів уклали Договір про забезпечення функціонування системи електронних земельних торгів", - ідеться в повідомленні Мінагро.
Зазначається, що перші лоти уже виставлені в системі OpenMarket.
"До продажу будуть запропоновані права оренди на 10 ділянок загальною площею 210 гектарів, по дві в Кіровоградській, Одеській, Сумській, Львівській та Чернігівській областях. Згідно із процедурою, визначеною Земельним кодексом України, торги можуть відбутися не раніше ніж через 30 днів після експозиції лотів", - наголошує прес-служба.
Зазначається, що важливим етапом впровадження електронних земельних торгів стало доопрацювання Держгеокадастром та розробка окремого модуля аукціонів, що стало можливим за підтримки програми EGAP, яка виконується Фондом "Східна Європа".
За словами міністра юстиції України Павла Петренка, СЕТАМ вже має чималий досвід з продажу землі.
"Сукупна вартість земельних ділянок, проданих на OpenMarket, досягла 348,5 млн грн. Торги з продажу оренди землі відбуваються виключно з використанням сучасної технології Blockchain, яка унеможливлює будь-які маніпуляції та корупційні ризики", - наголосив Петренко.
Досвід земельних торгів має і Держгеокадастр.
«За 9 місяців цього року обсяг земельних торгів Держгеокадастру уже перевищив показник за весь минулий рік. Цей напрям є стратегічним в сфері земельних відносин і потребує постійного вдосконалення та доступності для суспільного контролю", - сказав перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк.
На OpenMarket сукупне подорожчання земельних лотів від Державної виконавчої служби становить 26,6%, зазначив генеральний директор ДП «СЕТАМ» OpenMarket Віктор Вишньов. Він додав, що система електронних аукціонів додатково принесла 44 млн грн у державний бюджет.
Як повідомлялося, торік Кабмін ухвалив постанову №688 від 21 червня, реалізація якої сприяє викоріненню зловживань із землею на місцях та забезпечує прозорість і відкритість цієї сфери. Тоді Прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що суть змін полягає у встановленні умов розпорядження землею в частині передачі її в оренду - виключно через електронний аукціон.
OpenMarket (ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України) займається реалізацією майна через мережу Інтернет. Система працює на всій території України з 2014 року.
Територіальні органи Держгеокадастру на торгах у 2017 році реалізували 1 837 прав оренди на земельні ділянки загальною площею 42,5 тис. гектарів. У результаті місцеві бюджети отримали 118,7 млн гривень.