Україна друга у світі за часткою АЕС у національному енергобалансі - експерт

Україна друга у світі за часткою АЕС у національному енергобалансі - експерт

Фото
Укрінформ
Україна на сьогодні посідає друге місце у світі за часткою виробництва електроенергії АЕС у національному енергобалансі.

Про це під час ХVІ Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» сказав інженер відділу моніторингу світових напрямів функціонування та розвитку ядерно-енергетичного комплексу Дирекції з міжнародного співробітництва НАЕК «Енергоатом» Ілля Краснуха, повідомляє прес-служба Енергоатома.

"На атомну енергетику сьогодні припадає 10,6% світового виробництва електроенергії. При цьому Україна посідає друге місце за часткою АЕС у національному енергобалансі. За прогнозами МАГАТЕ, відповідно до песимістичного сценарію, частка АЕС у загальному виробництві електроенергії знизиться до 7,9% у 2030 р. та до 5,6% у 2050. При оптимістичному сценарії частка АЕС зросте до 12% у 2030 р. і становитиме 11,7% у 2050 р.", - розповів експерт.

При цьому, загальне виробництво електроенергії від АЕС продовжить зростати незалежно від сценарію.

"При оптимістичному сценарії до 2030 року вона зросте на 59% до 3969 Твт-год., і ще на 52% протягом наступних 20 років. Загалом виробництво електроенергії на АЕС у 2050 р. збільшиться у 2,4 рази", - висловив оцінку експерт.

Читайте також: Енергоатом вивчає можливість впровадження малих модульних реакторів в Україні

За словами Краснухи, окрім високої капітальної вартості, одним із ключових викликів для більшості проектів з будівництва нових АЕС залишається неефективне управління будівництвом. За даними МАГАТЕ, середня тривалість будівництва реакторів великої потужності, які вводилися в експлуатацію починаючи з 1990 року, становить 60 місяців, а приклад таких проектів як АЕС Олкілуото у Фінляндії і АЕС Фламанвіль у Франції свідчить про великі ризики затримок та перевитрат під час їх реалізації.

"Одним із шляхів вирішення зазначених проблем є впровадження новітніх технологій у вигляді модульних реакторів малої потужності (ММР), які наразі активно вивчаються, розробляються і навіть вже будуються у світі. Для порівняння з реакторами великої потужності постачальники ММР заявляють про строки будівництва до 36 місяців та на порядок вищий рівень безпеки експлуатації цих енергоблоків", - прокоментували в Енергоатомі.

За даними міністерства енергетики та вугільної промисловості, у листопаді 2018 року частка АЕС у структурі виробництва електроенергії сягає 60%.

Фото: Енергоатом, Facebook

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-