Частка Укргідроенерго у виробництві електроенергії торік сягнула 10,5%
Про це повідомляє прес-служба компанії.
"За підсумками минулого року компанія досягла частки в 10,5 % у загальному балансі виробництва електроенергії в ОЕС України. За вказаний період Укргідроенерго отримала чистий дохід у розмірі майже 7,9 млрд грн", - йдеться у повідомленні.
За підсумками 2018 року компанія сплатила до державного бюджету 2,2 млрд грн.
Також товариство продовжило виконання взятих на себе зобов’язань щодо модернізації та реконструкції діючих, а також будівництва нових ГЕС і ГАЕС.
"Зокрема, на оновлення основних фондів та зведення нових гідрогенеруючих потужностей торік було витрачено 3,5 млрд. грн. Основні роботи велися на Дністровській ГАЕС, Дніпровській ГЕС, Київській ГАЕС, Кременчуцькій ГЕС", - додали у компанії.
У 2019 році планується продовжити будівництво Дністровської ГАЕС, пошук інвесторів для будівництва Канівської ГАЕС та розробку проектної документації для будівництва Каховської ГЕС-2.
"На початку грудня розпочався монтаж статора турбіни гідроагрегату №4 Дністровської ГАЕС. Через дефіцит фінансування, який становить 2 млрд грн при загальній вартості об’єкта 4,4 млрд, терміни пуску агрегата доведеться перенести на перше півріччя 2020 року", - зазначили у компанії.
Щоб реалізувати усі три проекти, і здійснити реконструкцію, до 2026 року компанії знадобиться 75 млрд грн, зазначили в Укргідроенерго.
"Це по 10-11 млрд грн на рік. Ми таких коштів не маємо, отже, існує ризик до 2026 року нічого не збудувати. Ось чому нам потрібно знаходити інші джерела фінансування, щоб виконати зобов’язання і при цьому не навантажувати тарифами споживача. Тому ми шукаємо інвесторів. Наші вимоги абсолютно чіткі: по-перше, це має бути дешеве фінансування. По-друге, українська складова в реалізації цих проектів має бути максимальною. І по-третє, це, звичайно, якість і терміни впровадження цих проектів», - прокоментував генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота.
Як повідомлялося, Дністровська ГАЕС за показниками встановленої потужності має стати найбільшою гідроакумулюючою станцією Європи. Згідно з проектом, станція складатиметься з семи гідроагрегатів загальною потужністю 2268 мВт у генераторному режимі та 2947 мВт у насосному. Завдяки введенню в експлуатацію Дністровської ГАЕС Україна щорічно зможе економити 1,1 млн тон вугілля і приблизно 300 млн кубометрів газу, що у грошовому вимірі становить близько 5 млрд грн.
Фото: сайт Укргідроенерго