В Україні завершується розробка нового стандарту на пшеницю - Мінагро
Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства із посиланням на координаційну зустріч щодо обговорення ключових пропозицій при формуванні другої редакції стандарту на пшеницю, яка відбулася в міністерстві за участі учасників ринку.
“Ми знаходимось на фінальному етапі напрацювання нового стандарту на пшеницю. Метою коригування стандарту є оптимізація техніко-технологічних процесів виробництва зерна пшениці та гармонізація його нормування з міжнародними нормами, зокрема країн Європейського Союзу”, - цитує прес-служба заступника міністра аграрної політики та продовольства України Олену Ковальову.
Зазначається, що рішення щодо коригування ДСТУ на пшеницю було прийнято у 2018 році, з огляду на те, що він тривалий час не переглядався. Так, у вересні в рамках засідання технічного комітету «Зернові культури та продукти їх переробки» було розглянуто та схвалено першу редакцію оновлено стандарту на пшеницю, яка була оприлюднена для публічного двомісячного обговорення. У другій редакції стандарту вже було враховано пропозиції, що надійшли від учасників зернового ринку.
“В оновленому стандарті пропонується зменшити кількість класів непродовольчої пшениці, що матиме позитивне значення, особливо у системі її заготівлі. Також увага надається показникам, пов’язаним з хлібопекарськими властивостями зерна – вмістом білка та клейковини. Уперше до стандарту пропонується ввести показник вмісту зерен, пошкоджених клопом-черепашкою, а у якості рекомендованого – значення сили борошна», - зазначила заступник Мінагро.
У координаційній зустрічі взяли участь заступники міністра агрополітики, представники Української зернової асоціації, Європейської Бізнес Асоціації, Аграрного союзу, Американської торговельної палати в Україні, Спілки „Борошномели України”, Всеукраїнської асоціації пекарів, об’єднання „Укрхлібпром”, представники агрокомпаній та науковці.
За інформацією прес-служби, проект другої редакції ДСТУ на пшеницю буде розглянуто на засіданні Технічного комітету в лютому цього року. Плановий термін введення в дію нового стандарту після затвердження – травень-червень 2019 року.