Україна та Німеччина розширять співпрацю у сфері "зеленого" банкінгу
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.
Зазначається, що це була перша зустріч Шевченка із послом Німеччини в Україні. Учасники обговорили важливість для країни незалежного центрального банку, продовження співпраці України з міжнародними партнерами, зокрема з МВФ, поліпшення корпоративного управління в державних банках, а також розширення співробітництва між Німеччиною та Україною.
Крім цього, Шевченко та Фельдгузен обговорили посилення співпраці між Німеччиною та Україною, зокрема, обмін досвідом у забезпеченні сталого розвитку держави та "зеленого" банкінгу.
"Наші перші враження від роботи Національного банку України під вашим головуванням є гарними. Дуже важливо, що ви продовжуєте послідовну політику центробанку та відстоюєте його незалежність. Адже незалежність центрального банку важлива для економіки, для громадян та для країни загалом", – наголосила посол Німеччини в Україні.
У свою чергу, Шевченко зауважив, що серед пріоритетів НБУ – розбудова корпоративного управління в державних банках.
"Я переконаний: якщо банк має надійну систему корпоративного управління, це добре позначається на якості активів та його прибутковості. Тому ми проводимо зустрічі з наглядовими радами державних банків, обговорюємо поліпшення корпоративного управління та вирішення проблеми "поганих" кредитів", – сказав голова НБУ.
Як повідомляв Укрінформ, у світі у 2020 році очікується емісія "зелених" облігацій обсягом 350 млрд дол. Як пояснив т.в.о. голови Держенергоефективності Костянтин Гура, "зелені" облігації - це цілком реальний інструмент для мобілізації довгострокового фінансування у масштабні проєкти з енергоефективності та "чистої" енергетики.
Гура переконаний, що наразі зелені облігації можуть бути особливо цікавими муніципалітетам.