Коболєв пояснив, чому газзбути хочуть отримати доступ до газу Укргазвидобування
Як передає Укрінформ, таку думку висловив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс - Україна" голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.
"По населенню і ситуації з газзбутами. Ми всім газзбутам пропонуємо купити у нас газ. За однієї умови, що вони досі не можуть сприйняти, це або передоплата, або гарантія розрахунків. Тоді - за ринковою ціною забирайте газ ... всі розповіді про необхідність надання доступу до газу "Укргазвидобування" - марення, придумане саме для того, щоб отримати навіть не доступ до газу "Укргазвидобування", а доступ до газу, за який вони зможуть не платити. Потрібно називати всі речі своїми іменами", - вважає Коболєв.
Він пояснив, що газзбути мають величезну клієнтську базу і що більша частина побутових споживачів з цієї клієнтської бази - інертна, і швидко від них не піде.
"Але при цьому ми розуміємо, що ця клієнтська база платить добре. Платить, приблизно, 100%. Чому газзбути вважають, що вони можуть зібрати 100% грошей з населення, а з нами не розрахуватися на 100%, нам абсолютно не зрозуміло. Ми вважаємо, що це не правильно, ми цю позицію відстоюватимемо", - зазначив Коболєв.
За його словами, в парламенті знаходиться законопроект, яким пропонується створити аукціонний комітет з визначення ціни газу нашого видобутку.
"Це ж копія ситуації з визначенням ціни продажу "Укрнафти". Чисте копіювання діючої схеми, коли група чиновників, яких я особисто в очі ніколи не бачив, приймають рішення, за якою ціною" Укрнафті "продавати нафту. Те ж саме хочуть спроектувати на "Нафтогаз". Там, напевно, ще будуть умови оплати внесені, і ми знову отримаємо схему ПСО, тільки з іншого боку. Буде група компаній, вони приходитимуть, забиратимуть газ, за нього не розраховуватимуться або платитимуть якусь мінімальну ціну, і робитимуть з ним, що захочуть", - висловив думку глава НАК.
У ЗМІ 4 листопада з'явилися повідомлення про те, що постачальник природного газу - ТОВ «Вінницягаз Збут» і і 15 інших постачальників газу звернулися з заявою до Антимонопольного комітету України про те, що Нафтогаз України порушує законодавство про захист економічної конкуренції, "що було б неможливим в умовах вільного доступу інших постачальників до ресурсу внутрішнього видобутку".