Міністри енергетики України, ФРН та США обговорили загрози Nord Stream 2
Як передає кореспондент Укрінформу, про це на брифінгу в межах установчого саміту "Кримської платформи" сказав міністр енергетики України Герман Галущенко.
"Ми обговорили загрози, які ми бачимо в реалізації проєкту "Північний потік-2". Ми обговорили ті питання, які стосуються реформування енергетичного сектору України з точки зору декарбанізації та тих новітніх технологій, які ми плануємо реалізовувати",- сказав Галущенко.
З його слів, обговорюючи ризики, які несе в собі проєкт "Північний потік-2", українська сторона виходила з тієї позиції, яка вже задекларована і озвучена Президентом України: не можна дозволити використовувати Російській Федерації газ, як зброю.
"Ми досить детально обговорили важливість забезпечення безпеки постачання газу, можливість забезпечення транзиту і ті кроки, які забезпечать гарантії для України у збереженні транзитного потенціалу",- підкреслив Галущенко.
Він також зазначив, що сторони обговорили застосування третього енергетичного пакету, питання усунення монополії "Газпрому" на ринку і низку кроків, які можна дійсно зробити з точки зору реальних гарантій для України стосовно збереження транзиту.
Як повідомляв Укрінформ, Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель у неділю перебувала в Україні.
У липні США і Німеччина досягли угоди про врегулювання спору щодо будівництва газопроводу "Північний потік-2". Домовленість передбачає, що Вашингтон відмовляється від намірів ввести санкції для учасників проєкту "Північний потік-2", проте можливість санкцій Євросоюзу для Москви зберігається, якщо Росія використовуватиме газопровід як інструмент енергетичного тиску.
В угоді також йдеться про намір зберегти транзит газу через Україну. Німеччина обіцяла скористатися всіма важелями, щоб переконати Росію продовжити договір про транзит газу через Україну, який закінчується наприкінці 2024 року.
"Північний потік-2" - російський газопровід, який будується в обхід України. Його прокладають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ «Газпром».