Україна відкриває для агроекспорту ринки КНР, США, Венесуели

Україна відкриває для агроекспорту ринки КНР, США, Венесуели

Укрінформ
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів направила в національні організації захисту рослин КНР, США, Венесуели всі необхідні документи для відкриття експорту агропродукції в ці країни.

Як передає Укрінформ, про це розповіла голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька в коментарі виданню Ukrainian Shipping Magazine, повідомляється на сайті Держпродспоживслужби.

«Держпродспоживслужба ініціювала і направила в національні організації захисту рослин країн-партнерів України з міжнародної торгівлі всі необхідні документи для відкриття експорту в КНР пшениці, сорго, гороху і квасолі, в США – органічної кукурудзи і пшениці, в Венесуелу – пшениці і гороху, а також квасолі в ряд країн Центральної і Південної Америки», - йдеться у повідомленні.

Магалецька пояснила, що є країни, в яких легалізація ввезення зернових вимагає проведення певних офіційних процедур. Вони можуть тривати не один рік. І Держпродспоживслужба, за її словами відразу реагує на запити українських профільних асоціацій, які об'єднують експортерів.

За словами Магалецької, Україна є світовим лідером з експорту зерна і гарантом продовольчої безпеки у світі. Українське зерно експортується у більш ніж 130 країн.

Але, при цьому, актуальним питанням залишається отримання нотифікацій від країн-партнерів, для зменшення кількості яких необхідне підвищення культури землеробства, прийняття превентивних заходів та підвищення фітосанітарної безпеки країни. Минулого року було отримано 306 таких нотифікацій. По кожній нотифікації проводяться розслідування і приймаються відповідні заходи.

«Разом з колегами з Міністерства закордонних справ і фахівцями профільних асоціацій ми проводимо постійні консультації і переговори з імпортерами зерна, в тому числі, з приводу вимог до фумігації. В ході діалогу знаходяться правильні рішення, і експортери отримують додаткові можливості», - підкреслила Магалецька.

Україна також направляє повідомлення країнам-партнерам з міжнародної торгівлі у випадках виявлення невідповідності фітосанітарним заходам імпортованої продукції рослинного походження. Щорічно набирається понад 700 подібних випадків.

Читайте також: Розглядаються 58 запитів щодо експорту української агропродукції – Держспоживслужба

Як повідомлялося, Держпродспоживслужба та Міністерство закордонних справ спільно працюють над відкриттям нових ринків для українського експорту, надаючи підтримку виробникам та усуваючи технічні перешкоди в торгівлі, а також забезпечуючи державні гарантії щодо дотримання вимог країн-партнерів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-