ДБР викрило багатомільйонну схему нелегального експорту брухту дорогоцінних металів
Про це Укрінформу повідомили у пресслужбі Державного бюро розслідувань.
Зазначається, що ділки через фіктивну фірму закуповували непридатне до використання електрообладнання, що містить кольорові та дорогоцінні метали. Потім ця фірма-одноденка перепродавала цей металобрухт вже як звичайне електрообладнання, а фірма-покупець експортувала брухт за кордон, оминаючи таким чином заборони на експорт.
У подальшому експортеру також відшкодовувався ПДВ.
За попередньою оцінкою, протягом 2020-2021 рр. фірмою-експортером відшкодовано ПДВ на загальну суму більше 65 мільйонів грн та подано заявку на відшкодування понад 26 мільйонів грн.
Правоохоронці провели 18 обшуків у Київській, Львівській, Миколаївській та Волинській областях. Вилучили документацію та техніку, що можуть бути доказами у кримінальному провадженні. В одному з логістичних центрів виявили понад 320 тонн вантажу в палетах, підготованого для відправки в Польщу. Одну з партій, на суму 126 000 євро, затримали у пункті пропуску «Ягодин» безпосередньо під час спроби вивезення з України.
Наразі слідчі ДБР повідомили про підозру директору, який очолював обидва підприємства, та митному брокеру у заволодінні майна у великих розмірах та службовому підробленні (ч.ч. 4-5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).
Також двоє державних інспекторів відділу митного оформлення «Мелахів» Галицької митниці ДМСУ підозрюються у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України). Слідство триває.