Не має бути сертифікованим: Оператор ГТС підтвердив свою позицію щодо Північного потоку-2

Не має бути сертифікованим: Оператор ГТС підтвердив свою позицію щодо Північного потоку-2

Укрінформ
Позиція Оператора ГТС України залишається незмінною та полягає в тому, що ані Nord Stream 2 AG, ані німецька дочірня компанія, яку має намір створити Газпром, не можуть і не повинні бути сертифіковані як незалежний оператор газотранспортної системи.

Як передає Укрінформ, про це повідомили в пресслужбі ОГТСУ.

«Рішення про призупинення процедури сертифікації не припиняє дискусії навколо суперечливого газопроводу «Північний потік-2»; це тимчасова пауза. Однак позиція Оператора ГТС України залишається незмінною: ані Nord Stream 2 AG, ані німецька дочірня компанія не можуть і не повинні бути сертифіковані як незалежний оператор газотранспортної системи», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що з метою захисту своїх інтересів, Німеччина та Європа мають повне право вимагати, щоб вимоги про відокремлення, доступу третіх сторін і прозорих тарифів застосовувалися на всій довжині газопроводу «Північний потік-2», починаючи з терміналу Усть-Луга в Російській Федерації.

Виконання цієї вимоги дозволить російським газовидобувним компаніям, окрім «Газпрому», отримати доступ до «Північного потоку-2» на прозорих і недискримінаційних умовах та забезпечить посилення ринкової конкуренції.

Адже, на думку представників ОГТСУ, різне ставлення до частин «Північного потоку-2» у територіальних водах Німеччини та за їхніми межами було б проявом штучного правового формалізму, який не відповідає букві та духу європейського права.

«Процес сертифікації вимагає суворого дотримання існуючих норм. Це є можливістю для Німеччини та ЄС вимагати, щоб усі сторони, які прагнуть отримати доступ до європейського енергетичного ринку, продемонстрували справжню повагу до їхніх законів, а не імітацію їхнього дотримання», - наголосили в ОГТСУ.

У компанії зауважили, що Газпром неодноразово демонстрував свою готовність використовувати своє домінуюче положення, яке він займає на ринках ЄС. І, відповідно, якщо транзит через територію Україну не буде збережено, Німеччина та ЄС стануть ще більш вразливими до енергетичного шантажу Росії.

Як повідомляв Укрінформ, німецький регулятор Bundesnetzagentur (BNetzA) призупинив процес сертифікації Nord Stream 2 AG, а також задовольнив запит ТОВ «Оператор ГТС України» щодо участі у цій процедурі. В результаті в РФ прийняли рішення створити дочірню компанію відповідно до норм законодавства Німеччини, яка стане власником та оператором німецької частини газопроводу.

Будівництво "Північного потоку-2" завершили на початку вересня. Газопровід побудовано з РФ до Німеччини в обхід України дном Балтійського моря. Єдиним акціонером проєкту є Газпром.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-