Екоінспекція цьогоріч нарахувала майже ₴15 мільйонів штрафів за неякісне пальне
Як передає Укрінформ, про це повідомили в пресслужбі відомства.
Зазначається, що з початку 2021 року ДЕІ провела 983 заходи державного ринкового нагляду з перевірки характеристик паливно-мастильної продукції – автомобільних бензинів та дизельного пального.
За результатами перевірок винесено 1 624 рішення про вжиття обмежувальних заходів та накладено санкцій на загальну суму понад 14,5 млн грн. Як зазначили у пресслужбі, це в 1,9 раза більше, ніж за весь минулий рік (7,5 млн грн).
Крім того, під час лабораторних випробувань якості пального зафіксовано, що 5 874,8 тонни продукції не відповідали встановленим вимогам, ще 1 357,6 тонни - становили небезпеку.
Як повідомляв Укрінформ, влітку консалтингова група «А-95» заявляла, що на роздрібному ринку нафтопродуктів зростає частка АЗС, які продають фальсифіковане пальне або порушують касову дисципліну, що спотворює конкуренцію.
Компанії - члени Європейської бізнес-асоціації в серпні повідомили Антимонопольний комітет про те, що, за їхніми даними, у 2020 році частка нелегального ринку бензину в Україні становила 25%, дизельного пального - 19%, а автогазу - 34%.
Очільниця АМКУ Ольга Піщанська заявила про неможливість наразі притягти до відповідальності за порушення конкуренції нелегальних продавців пального. Мотивувалося це, зокрема, тим, що немає рішень Держекоінспекції щодо якості пального.