У Раді зняли з розгляду законопроєкт про зміни до Податкового кодексу
Відповідну пропозицію першого заступника голови фракції "Слуга народу" Андрія Мотовиловця підтримали 314 народних депутатів, передає кореспондент Укрінформу.
Так, Мотовиловець запропонував зняти законопроєкт №5600 з розгляду парламенту в четвер, оскільки фракція "Слуга народу" потребує додаткового часу для консультацій.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" в першому читанні 1 липня 2021 року.
Порядок денний засідання 18 листопада передбачав розгляд законопроєкту №5600 у другому читанні.
Народні депутати під час пленарного засідання парламенту 5 жовтня підтримали ініціативу розгляду законопроєкту №5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" за особливою процедурою.
Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики 12 жовтня схвалив фінальну версію законопроєкту №5600. Кількість поправок до другого читання проєкту закону після опрацювання комітетом за особливою процедурою зменшилася з понад 11 тисяч до 159.
Так, відповідно до закону "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури", для запуску особливої процедури розгляду в другому читанні законопроєктів, до яких надійшло понад 500 поправок, необхідно зібрати підписи не менше 150 депутатів, які звертаються з таким клопотанням до Голови ВР, після чого парламент на найближчому засіданні має проголосувати 226 голосами за початок цієї процедури. Після цього народні депутати у дводенний строк мають надіслати листи щодо розгляду їхніх пропозицій та правок до Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики. Далі відповідні пропозиції опрацьовуються та зводиться нова таблиця.
Особлива процедура означає, що кожна фракція та група може наполягати на розгляді п’яти поправок, а депутат - на розгляді однієї не врахованої комітетом поправки.