Нафта торгується різноспрямовано на тлі побоювань про попит через поширення штаму Омікрон
Як повідомляє Укрінформ, про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.
Вартість барелю лютневої нафти Brent до 9.15 за Києвом становила $74,71 (+0,43%). Барель січневої нафти WTI торгувався за $71,28 (-0,01%). Попередні торги за еталонами завершилися на рівні $74,39 і $71,29 відповідно.
Азіатська торговельна сесія розпочалася з падіння цін, зумовленого новими карантинними обмеженнями в Європі та Азії, спрямованими на стримування поширення коронавірусу.
"Схоже, що справа знову в COVID, оскільки штам Омікрон, що швидко поширюється, викликає серйозні побоювання з приводу попиту на нафту, оскільки країни повертаються до часткових або повних локдаунів. Навіть більш м'які обмеження, такі як робота з дому, скорочують попит на нафту, оскільки люди перестають їздити на роботу", - сказав ринковий аналітик ThinkMarkets Фавад Разакзада.
Уряди всього світу, у тому числі Велика Британія та Норвегія, посилили обмеження, щоб зупинити поширення варіанту Омікрон.
Принаймні одна людина померла у Великій Британії після зараження варіантом коронавірусу Омікрон, повідомив у понеділок прем'єр-міністр Борис Джонсон. Це перша у світі публічно підтверджена смерть від штаму, що швидко поширюється.
У Китаї велика виробнича провінція Чжецзян веде боротьбу зі своїм першим кластером COVID-19 цього року. Десятки тисяч громадян у карантинних та уражених вірусом районах призупиняють бізнес-операції, скорочують рейси та скасовують заходи.
Азіатський банк розвитку у вівторок скоротив свої прогнози зростання для країн Азії на цей і наступний рік, що відображає ризики та невизначеність, викликані варіантом коронавірусу Омікрон, що також може знизити попит на нафту.
Між тим Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) напередодні зберегла прогноз зростання світового попиту на нафту в 2021 році на 5,65 мільйона барелів на добу до 96,63 млн барелів на добу, йдеться у грудневому звіті картеля.