Уряд затвердив порядок надання субвенції на відновлення інфраструктури у дев’яти областях

Уряд затвердив порядок надання субвенції на відновлення інфраструктури у дев’яти областях

Укрінформ
Кабінет Міністрів затвердив порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим на реалізацію проєктів у межах «Програми з відновлення України» відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України за результатами засідання уряду.

Зазначається, що йдеться про 340 млн євро, які будуть спрямовані на відновлення соціальної інфраструктури у східних регіонах та регіонах, де проживає значна кількість внутрішньо переміщених осіб.

За словами заступника міністра розвитку громад та територій України Івана Лукері, "Програма з відновлення України" дозволить реалізовувати надважливі інфраструктурні проєкти на територіях Донецької, Луганської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Херсонської, Одеської та Полтавської областей. Йдеться про оновлення чи будівництво нових медичних закладів, закладів освіти, культури, спорту, ЦНАПів тощо.

Лукеря наголосив, що будівлі, відповідно до умов Програми, мають бути безбар’єрними та енергоефективними.

Умови надання субвенції передбачають: наявність затвердженої проєктної документації проєктів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт), яка обов’язково враховує потреби осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп, а також забезпечення вимог щодо енергоефективності будівель; забезпечення дотримання комплексного підходу при проєктуванні та фінансуванні об’єкту будівництва; комунальну форму власності об’єкту, на фінансування якого залучається субвенція.

Також до умов належить співфінансування за рахунок місцевих бюджетів та інших джерел незаборонених законодавством витрат на сплату податків і зборів, страхування тощо; спроможність територіальних громад та утворених нею органів місцевого самоврядування, забезпечувати в подальшому власним коштом фінансування та утримання об’єктів.

Як повідомляють у Мінрегіоні, «Програма з відновлення України» є продовженням «Надзвичайної кредитної програми для відновлення в Україні», яка була підписана у 2014 році щодо залучення 200 млн євро та була першою експериментальною програмою поєднання кредиту для України та безповоротним наданням коштів для місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада у липні ратифікувала фінансову угоду, яка передбачає отримання кредитної лінії Європейського інвестиційного банку в розмірі 340 млн євро на фінансування проєктів із відновлення соціальної, транспортної інфраструктури регіонів, що постраждали внаслідок військового конфлікту на сході України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-