Меморандум із виноробами передбачає створення бренду «Вино України» – Мінагро
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужбу Мінагрополітики.
«Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко підписав меморандум про співпрацю з об’єднаними асоціаціями виноградників та виноробів. Зокрема, з громадською спілкою «УКРСАДВИНПРОМ», ГО «Всеукраїнська асоціація виробників продукції садівництва й виноградарства» та ГО «Всеукраїнська асоціація виноробів і сомельє», - йдеться у повідомленні.
Зокрема, документ передбачає створення та просування національного бренду «Вино України», виготовлення українського вина виключно з винограду, вирощеного та переробленого в Україні, запровадження державного реєстру виноградників та виноробної продукції.
«Створення виноградарського реєстру, а саме трьох видів обов'язкових декларацій, необхідне для правильного регулювання ринку. Такі декларації дадуть змогу відстежувати, скільки винограду вироблено, скільки вина з нього зроблено, і скільки вина є у залишках на кінець року», – зазначив голова ГС «Укрсадвинпром» Володимир Печко.
На думку виноробів, держава за допомогою цих трьох декларацій зможе ефективно аналізувати виробництво, обсяги продажу та перехідні залишки винограду та вина в країні, що надалі дасть змогу їй відмовитися від необхідності ліцензувати вино та скасувати стягнення з нього акцизного податку.
Як повідомляв Укрінформ, на фінансову підтримку розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства цьогоріч спрямовано 450 млн грн, з них 200 млн грн – компенсація за садивний матеріал, спорудження шпалер і встановлення систем крапельного зрошення, 19 млн грн спрямовано на будівництво об’єктів та придбання виробничих ліній виноробних підприємств.
Також повідомлялося, що Мінагрополітики разом із робочою групою з питань сприяння галузі виноградарства та виноробства розробили законопроєкт про виноград та виноградне вино. Мета документа – наближення законодавства України до міжнародних правил виробництва виноробної продукції та виконання пунктів угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.