Розвиток атомної генерації є одним з кроків на шляху до декарбонізації економіки – Міненерго
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міненерго.
«У нас є стратегія з будівництва атомних станцій. Їх чиста енергія – це база в енергетичній стратегії України. Атомна генерація виробляє більше 50% енергії країни в цілому. Це дуже важливо з точки зору безпеки і незалежності України», - розповів міністр енергетики Герман Галущенко.
Він нагадав, що в рамках візиту Президента Володимира Зеленського до Вашингтону сторони провели продуктивні зустрічі на високому рівні, зокрема з міністром енергетики США Дженніфер Гренхольм, і рядом компаній, що працюють в ядерному секторі.
Зокрема, в рамках міжнародної конференції «Атомні можливості для розвитку країни» Енергоатом і компанія Westinghouse підписали угоду про будівництво двох енергоблоків з реакторами АР1000 для Хмельницької АЕС.
Також у вересні Енергоатом і американський виробник малих модульних реакторів NuScale Power домовились про співробітництво.
«Україна має дуже добрий фундамент для розвитку цього напрямку. Ми хочемо бути однією з перших країн, які будуть здійснювати проекти з будівництва малих модульних реакторів. І я впевнений, що ми досягнемо успіху», - додав Галущенко.
Як повідомлялося, Енергоатом та Electricité de France обговорили перспективні напрями співпраці в сфері атомної енергетики.
Як повідомляв Укрінформ, керівник НАЕК "Енергоатом" Петро Котін заявив, що на тлі можливої зупинки атомних енергоблоків до 2040 року та відмови від вугілля для плавної заміни потужностей атомної генерації необхідно збудувати 14 нових блоків.