Нафтогаз очікує на підтримку США законопроєкту про гарантування суверенітету України
Як передає Укрінформ, про це повідомив голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко у Фейсбуці.
"Ми очікували і доклали всіх зусиль, щоб санкції проти оператора "Північного потоку-2" були включені як поправка до оборонного бюджету США (NDAA) на 2022 рік, що гарантувало б повну зупинку цього проєкту. Позитивне голосування мало дуже високі шанси, однак фактично поправка проти "Північного потоку - 2" стала заручником інших процесів", - написав Вітренко.
Він зауважив, що, попри все, Україна не втратила підтримки Конгресу США - про це свідчить лист президенту США Джозефу Байдену від конгресменів та новий законопроєкт "Акт гарантування суверенітету України шляхом посилення її оборони" (The Guard/Guaranteeing Ukraine’s Autonomy by Reinforcing its Defense Act ).
"Ми очікуємо, що The Guaranteeing Ukraine’s Autonomy by Reinforcing its Defense Act буде проголосований обома палатами американського Конгресу та підписаний президентом Джозефом Байденом", - підкреслив Вітренко.
За словами очільника Нафтогазу, документ передбачає, серед іншого, введення негайних санкцій проти оператора "Північного потоку-2" - компанії Nord Stream AG. Передбачається також надання Україні 450 млн доларів фінансової допомоги на військові потреби та додатково 100 млн дол. на такі критичні речі, як протиповітряна оборона та протикорабельні ракети; надання ключових систем і потужностей, сумісних з тим обладнанням і боєприпасами, які використовують збройні сили України.
Як повідомлялося, 15 грудня Сенат США слідом за Палатою представників ухвалив законопроєкт про політику та бюджет у сфері оборони, який передбачає виділення на оборонні потреби 768,2 млрд доларів, а також містить положення про підтримку України та стримування РФ.
При цьому документ не містить поправки щодо запровадження обов’язкових санкцій проти російського проєкту Nord Stream 2, яка була затверджена Палатою представників.
Федеральне мережеве агентство Німеччини, яке проводить сертифікацію газогону "Північний потік-2", 16 листопада призупинило процес. Німецький регулятор також задовольнив запити НАК «Нафтогаз України» та ТОВ «Оператор ГТС України» щодо участі у цій процедурі.