Рада встановила мінімальний строк користування землею для виноградарів

Рада встановила мінімальний строк користування землею для виноградарів

Укрінформ
Рада встановила мінімальний строк користування землею для виноградарів

За відповідний закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства в Україні» (№ 2064) проголосувало 317 народних депутатів.

Документом внесено зміни до Земельного кодексу України та Закону України «Про оренду землі», якими встановлено мінімальний строк 25 років для користування земельними ділянками під виноградниками або для їх закладання.

В пояснювальній записці автори закону посилалися на те, що тривалість створення виноградника становить чотири роки і більше, а період інтенсивної експлуатації промислового виноградника - 20-25 років.

Окрім цього, законодавчим актом врегульовано питання відшкодування користувачу його витрат, здійснених на закладення (посадку) та/або догляд за виноградниками, а також завданих збитків у разі дострокового припинення права користування земельною ділянкою.

"У разі розірвання договору оренди землі з ініціативи орендодавця (крім випадків розірвання договору у зв’язку з неналежним виконанням орендарем своїх обов’язків) орендар має право на відшкодування витрат на поліпшення орендованої земельної ділянки, здійснених за згодою орендодавця, та збитків, завданих розірванням договору", - йдеться у документі.

Відповідну методику визначення збитків має розробити Кабмін.

До того ж, законом передбачено, що умови договору оренди земельної ділянки, яка передається в оренду для закладання та вирощування багаторічних насаджень, не можуть змінюватися у зв’язку з переходом права власності до іншої особи (у тому числі в порядку спадкування) чи реорганізацією юридичної особи.

Як раніше повідомлялося, у 2021 році Міністерство аграрної політики та продовольства надало 21 млн грн грошової підтримки виноградарям та виноробам, які безпосередньо звернулися по державну допомогу.

З цієї суми 15,6 млн виділено на компенсацію вартості побудованих цехів та придбаних ліній з переробки винограду ще у 2019-2020 роках, та 5,4 млн грн - на компенсацію витрат впродовж 2019-2020 років для створення виноградників.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-